Подорожчання яєць на Хмельниччині пов’язують з економічними чинниками

Економіка

У січні на споживчому ринку Хмельницької області стрімко зросли ціни на один із основних продуктів споживання – яйця. За десяток, порівняно з попереднім місяцем, доведеться заплатити удвічі дорожче. Фахівці мають цьому пояснення.

Незначне здорожчання інкубаторських яєць споживачі Хмельниччини відчули ще в грудні. Але якщо в передноворічні дні на центральному продуктовому ринку Хмельницького десяток яєць можна було придбати щонайменше за 18-20 гривень, то зараз ціна, зважаючи на точку продажу, збільшилась удвічі.

До прикладу, на продуктовому ринку яйця продають по 30-35 гривень, залежно від категорії. За домашні ж правлять аж по пів сотні гривень. У  магазинах на цінниках можна зустріти і 40-42 гривні за десяток.

Фахівці кажуть: така ситуація по всій країні і пояснюється вона декількома чинниками. Головна причина – сезонна: взимку кури несуться менше. До того ж, прогодувати птицю наразі стало значно дорожче.

«Кінець 2020 року сколихнув кормовиробників нестабільністю ринку сировини, стрімким ростом цін на кукурудзу, пшеницю, макуху. Це стало причиною здорожчання і комбікормів, які займають до 70−75% собівартості виробництва продукції», — розповідає Ірина Бойко, експертка із птахівництва Асоціації тваринників України.

Окрім того, є й інші економічні фактори: суттєво зросли тарифи на світло і теплоенергію, а також розмір мінімальної зарплати, транспортні витрати.

Втім, наразі ніхто не береться прогнозувати, чи подешевшають яйця під час сезонної знижки навесні.

У Головному управління статистики в Хмельницькій області констатують: ціни на продукти харчування та безалкогольні напої в грудні зросли на 1,9%. Найбільше подорожчали яйця та овочі – понад 14%. На 6-1,1% підвищились ціни на цукор, соняшникову олію, пшеничне борошно, молоко, рис, сметану, хліб, крупи гречані, макаронні вироби, сало, кондитерські вироби з борошна, на 0,9–0,3% – на сири, фрукти, яловичину, кисломолочну продукцію, безалкогольні напої, птицю.

При цьому на 1,8–1,1% знизились ціни на масло, маргарин та свинину.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм