Про найпопулярніші після перемоги професії розповіли в службі зайнятості Хмельниччини
Громадська організація Центр «Розвиток КСВ» та її напрям Future of Work у партнерстві з Державною службою зайнятості провели опитування щодо галузей та професій, актуальних сьогодні для перекваліфікації та потрібних для відновлення України після перемоги.
Опитали упродовж двох тижнів понад 1 000 респондентів віком 14-65 років зі всієї України. Жінки склали 72%, а чоловіки – 28% серед тих, хто заповнили анкети.
“Як з’ясувалось за результатами дослідження, найбільш популярними є професії у сферах ІТ, краси та дизайну. Опанувати нову часткову кваліфікацію або професію на короткочасних курсах бажають 70% опитаних. Майже 10% охочих, хочуть отримати нові знання у сфері основ психології та психологічної допомоги. Також близько 5% прагнуть пройти навчання з надання першої медичної допомоги”, – зауважили в Хмельницькій обласній службі зайнятості.
Серед жінок кожна п’ята (20,8%) готова опанувати нові навички у сфері краси, а саме: пройти навчальні курси на перукаря, візажиста, бровіста, майстра манікюру/педикюру, майстра татуювання/пірсингу тощо. На другому за популярністю місці (16,3%) є професії у сфері ІТ: тестувальниці, веб-розробниці, програмістки, керівниці проєктів. Закривають трійку (13%) навички у сфері дизайну: графічний дизайн, веб-дизайн та 3D-дизайн.
Серед чоловіків найбільшим попитом (28%) користуються професії у сфері IT. Другою за популярністю є також робота за комп’ютером, але у сфері дизайну (11,8%). Третє і четверте місце з однаковою кількістю респондентів (по 9,4%) тримають кваліфікації у сферах будівництва та громадського харчування.
“За даними Державної служби зайнятості, спостерігається зменшення попиту на працівників у сферах шоу-бізнесу, краси та відпочинку, ресторанному бізнесі, спорті, торгівлі, практично відсутній попит в авіаційному транспорті та страховій діяльності. Тому служба зайнятості організовує професійне навчання безробітних за тими професіями, які користуються попитом на ринку праці”, – констатують в установі.
Додають, що в умовах воєнного стану розроблено 17 нових освітніх програм у ІТ-сфері: основи розробки вебсайтів, створення об’єктів та сцен тривимірної графіки у 3DSMAX, тестування програмного забезпечення, створення додатків в середовищі Unity 3D на С# та інші. Також на замовлення роботодавців розроблено короткостроковий курс: “Оператор безпілотного літального засобу (дрону)” (Полтава, Одеса, Рівне).
Де можна опанувати нову професію або перекваліфікуватися, дізнавайтесь на сайті Хмельницької обласної служби зайнятості https://cutt.ly/8MnlO97.
Підписуйтесь та слідкуйте за новинами Facebook





Із 1 січня 2026 року в Україні зростає прожитковий мінімум. Він становитиме 3328 гривень для […]
Ментальний стан дітей залишається однією з найуразливіших сфер у час повномасштабної війни. За рік рівень […]
Військовослужбовці, які перебувають або перебували в полоні, мають право на низку грошових виплат. Поки військові […]