Релігійні громади на Хмельниччині продовжують покидати московський патріархат

Культура

У Хмельницькій області триває перехід релігійних громад з підпорядкування московського патріархату до Православної Церкви України. Упродовж останніх днів збори з цього приводу відбулися в декількох населених пунктах краю. Не обійшлося й без протистоянь.

Зокрема, релігійні громади сіл Мотрунки та Михайлівці Щиборівської ТГ Хмельницького району одноголосно підтримали вихід з-під порядкування московського патріархату у Православну Церкву України. Про це повідомив голова районної ради Олександр Чорнієвич.

Дякую голові громади за чітку позицію та підтримку ПЦУ. Громади релігійні перейшли, а священник має свої переконання і не перейшов”, – написав посадовець на своїй сторінці у Фейсбуці.

До ПЦУ перейшли і жителі сіл Щурівці та М`якоти Ізяславського округу. Рішенням більшості голосів вони вийшли із УПЦ МП. Про це повідомив благочинний Православної Церкви України Володимир Ковальчук.

Таку ж позицію підтримала релігійна громада храму Покрови Пресвятої Богородиці села Калиня Кам’янець-Подільського району.

З благословення єпископа Хмельницького і Кам‘янець-Подільського Павла обов‘язки настоятеля прийняв протоієрей Ігор Боровський, якого представив громаді храму благочинний району, протоієрей Олександр Цісар, а головою релігійної громади був одноголосно обраний Гай Ігор Віталійович”, – йдеться в повідомленні благочинного Олександра Цісара.

Та чи не наймасовішим стало зібрання релігійної громади у Шепетівці 7 травня. Біля приміщення Свято-Михайлівського кафедрального собору зібралися прихильники ПЦУ, а на сходах храму – опоненти. Між ними стояли поліцейські. У той момент, коли містяни вигукували “Геть московський патріархат!”, їх скандування намагалися заглушити церковними дзвонами і переспівами. Міський голова Віталій Бузиль у гучномовець закликав усіх зберігати спокій і не піддаватись на провокації. На місці почали збирали підписи за перехід до ПЦУ. За попередніми підрахунками, підтримали вихід з підпорядкування московського патріархату близько півтори тисячі осіб. Настоятель храму був проти такого рішення. Далі – слово за міськрадою.

Нагадаємо, днем раніше релігійна громада села Пирогівці, що на території Хмельницької тергромади, ухвалила рішення про перехід до Православної Церкви України. А на Шепетівщині священник після українізації храму вивіз церковне майно. 

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм