Розпочато обов’язкову евакуацію з Донеччини до 13 областей, серед них — Хмельницька

Суспільство

Уряд видав розпорядження про обов’язкову евакуацію населення з Донеччини. Людей вивезуть до безпечних районів 13 областей, в тому числі й Хмельницької.

У розпорядженні Кабміну від 2 серпня зазначається:

Провести обов’язкову евакуацію населення Донецької області. Евакуацію здійснити у безпечні райони Вінницької, Волинської, Житомирської, Закарпатської, Івано-Франківської, Кіровоградської, Львівської, Полтавської, Рівненської, Тернопільської, Хмельницької, Черкаської та Чернівецької областей”.

В документі також вказано, що начальники ОВА разом з Міністерством оборони, Міністерством розвитку громад та територій, Міністерством інфраструктури, Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, Міністерством внутрішніх справ, Нацполіцією, ДСНС та за участі СБУ і “Укрзалізниці” мають організувати та провести обов’язкову евакуацію відповідно до Порядку проведення евакуації у разі загрози виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій.

Зауважимо, що за словами міністерки з реінтеграції ТОТ Ірини Верещук, під час обов’язкової евакуації з Донеччини має виїхати понад 50 000 дітей та 200 000 дорослих. У Донецькій області абсолютно відсутнє газопостачання, всі газопроводи знищені, тепла там у зимовий період не буде.

Додамо, що згідно з даними Хмельницької ОВА, в області проживає близько 117 000 внутрішньо переміщених осіб. Попри те, що деякі люди повертаються до своїх домівок, Хмельниччина продовжує приймати евакуйованих людей з регіонів, де російські окупанти ведуть активні бойові дії.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм