«Розвантажувальні» екскурсії для переселенців організували у Хмельницькому

Суспільство

Вимушеним переселенцям, які наразі проживають у Хмельницькому, організували цікаві оглядові екскурсії історичним центром міста. Проводить їх неординарний краєзнавець Ігор Байдак. Кожна така екскурсія – неповторна, адже щоразу доповнюється поетичними новинками  екскурсовода в іронічному стилі, який жартома називає себе «Байдактар».

Екскурсії безкоштовні, тривають близько години. Пролягають центром міста в максимальній близькості до укриттів на випадок повітряної тривоги.

Краєзнавець розповідає історію виникнення Хмельницького, походження його назви, попри те, що гетьман Богдан Хмельницький жодного разу тут не бував, про зародження скверу Шевченка, про знаменитих особистостей – вихідців із міста, міфічні властивості скульптур черепахи і левів, чому Хмельницький є «столицею кави», а одна з вулиць має всі шанси увійти в книгу рекордів як вулиця з найбільшою кількістю музеїв.

Найменші учасники екскурсії з радістю випробовують унікальні авангардні витвори з металу Миколи Мазура. А родзинкою заходу став еко-дворик однієї з багатоповерхівок, облаштований місцевими мешканцями. До цікавих екскурсій із задоволенням приєднуються й хмельничани.

Такий проєкт, як каже Ігор Байдак, є не просто пізнавальним, а спрямований на психологічне розвантаження людей, які зазнали біди через ворожу російську агресію, а також на пришвидшення їх адаптації у нашому місті.

Найближча екскурсія відбудеться  вже сьогодні, 26 березня. Збір учасників – о 14 годині на майданчику біля кінотеатру ім. Т. Шевченка. Дізнатися про дати проведення наступних можна за телефоном: 067-901-93-33.

(Фото ХМ-ІНСАЙД) 

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм