Шепетівський суд оштрафував велосипедиста за зіткнення з BMW X5
Шепетівський міськрайонний суд визнав 38-річного велосипедиста винуватим у порушенні правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортного засобу, та оштрафував його на 850 гривень.
Про це повідомили в Хмельницькому апеляційному суді.
За матеріалами справи, аварія сталася 12 травня в місті Шепетівка на перехресті. Шепетівчанин на велосипеді не впорався з керуванням та в’їхав у автомобіль «BMW X5». У результаті позашляховик отримав механічні пошкодження з матеріальними збитками.
«За словами водія, він якраз зупинився на перехресті перед поворотом праворуч, чекаючи, поки авто попереду поверне уліво – у цей момент на швидкості в його автомобіль в’їхав велосипедист», – йдеться в повідомленні.
Суд зауважив, що велосипедист – це учасник дорожнього руху, відтак мав дотримуватися правил. Власне, як і водій легковика, котрий на момент керування не мав при собі полісу страхування цивільно-правової відповідальності. Тому і його притягнули до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 126 КУпАП.
Водночас суд встановив, що до аварії, в якій автомобіль «BMW X5» отримав механічні пошкодження, привело порушення ПДР велосипедистом, і саме ці порушення, на переконання суду, перебувають у причинному зв’язку з настанням наслідків, передбачених ст. 124 КУпАП. За цією статтею суд й оштрафував кермувальника двоколісного.
Однак, постанова ще не набрала законної сили та може бути оскаржена в апеляційному порядку.
Підписуйтесь та слідкуйте за новинами Facebook





Із 1 січня 2026 року в Україні зростає прожитковий мінімум. Він становитиме 3328 гривень для […]
Ментальний стан дітей залишається однією з найуразливіших сфер у час повномасштабної війни. За рік рівень […]
Військовослужбовці, які перебувають або перебували в полоні, мають право на низку грошових виплат. Поки військові […]