Соціальний центр на Хмельниччині допоміг понад 200 дітям залишитися в родині

Суспільство

Хмельницький обласний соціальний центр матері і дитини працює з 2008 року. Головна мета його діяльності – запобігти відмові матерів від новонароджених. За цей період тут отримали допомогу 204 жінки з дітьми. І жодна з них не відмовилася від малюка.

Учора, 12 січня, заклад відвідала заступниця голови ОДА Оксана Ситницька спільно з директоркою Хмельницького обласного центру соціальних служб Тетяною Власюк.

Чиновниці наголосили, що у зв’язку з адміністративно-територіальною реформою, важливо налагодити тісну співпрацю з  громадами для забезпечення соціального супроводу жінок після повернення в соціум.

«Центр матері та дитини є дуже потрібним закладом для Хмельниччини. Яскравим свідченням цього є те, жодна з жінок, які отримали тут допомогу, не відмовилася від дитини, а отже понад дві сотні дітей на стали сиротами і отримали шанс зростати в родині», – сказала Оксана Ситницька.


Установа забезпечує тимчасове житло та соціальний супровід матерів з дітьми, які потрапили у скрутні життєві обставини. Зокрема, жінок, що мають ризики відмовитися від дитини у пологовому відділенні або у яких є ризики вилучення новонародженої дитини.

Послугами центру можуть скористатися жінки на сьомому-дев’ятому місяці вагітності та матері з дітьми віком від народження до 18 місяців, які опинилися у складних життєвих обставинах, що перешкоджають виконанню материнського обов’язку.

Фахівці допомагають молодим матусям та їх дітям з вирішенням різних життєвих проблем. А до того жінки отримують можливість тимчасово проживати з дітьми в комфортних умовах центру.

«Ми маємо навчити її бути мамою та господинею, щоби вона вміла доглядати за дитиною, готувати їжу та планувати свій бюджет. Тобто, зробити все для того, щоб жінка могла далі самостійно влаштувати своє життя із дитиною», – зауважила Любов Кісіль, директорка центру матері та дитини.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм