Споживачі на Хмельниччині вкрали електроенергії на 10 млн грн

Інфраструктура

Із початку року енергетики на Хмельниччині склали 376 протоколів за фактами крадіжки електроенергії на загальну суму 10 132 000 гривень. З них 80 відсотків — на побутових споживачів, тобто населення.

Такі дані оприлюднили в Хмельницькобленерго

Незважаючи на роботу енергетичної галузі в надзвичайно складних умовах, важливість забезпечення розрахунків між суб’єктами ринку та підготовки до зими, є споживачі, які зумисно нехтують своїми зобов’язаннями та споживають електричну енергію поза обліком. Цьогоріч обсяг вкраденої електроенергії сягнув 1,627 млн кВт·год”, – констатують в компанії.

Там нагадують, що крадіжка електроенергії – злочин. А це – збитки оператора системи розподілу (обленерго), недоотримані кошти постачальниками, виробниками електричної енергії, оператором системи передачі.

За 270 актами про порушення крадії уже сплатили 5 700 000 гривень. В результаті їхні злодійські дії призвели лише до неочікуваних фінансових витрат та несправджених сподівань”, – зауважують в обленерго.

До слова, з крадія електричної енергії, окрім виплат за протоколом про порушення, може бути стягнуто штраф або ініційовано розгляд кримінального правопорушення (ст. 188 КК України). Відтак, самовільне використання електрики без обов’язкових приладів обліку дорівнює штрафу від 100 до 200 неоподаткованих мінімумів доходів громадян. Якщо порушник використовував магніти, високочастотні генератори для “коригування” показників, то може отримати виправні роботи строком до 2 років. Ті ж самі дії, вчинені повторно або за попередньою змовою групи осіб, та якщо завдано шкоди у великих розмірах, караються позбавленням волі на строк до 3 років.

Енергетики використовують такі методи боротьби із позаобліковим споживанням:

  • підключають електролічильники до автоматизованої системи комерційного обліку електроенергії (АСКОЕ);
  • виносять лічильники на межі балансової належності та місця з вільним доступом;
  • встановлюють антимагнітні індикатори на приладах обліку та технічний облік в трансформаторних підстанціях;
  • систематично аналізують рівень навантаження та споживання за комерційними лічильниками та проводять рейдові перевірки.

В обленерго застерігають:

Не варто сподіватися на вдачу та ризикувати. Дешевше оплачувати спожиту електричну енергію за лічильником, ніж шукати оманливі шляхи протизаконної економії. Споживач електричної енергії, який виконує свої зобов’язання, допомагає енергетичній галузі вистояти у цей непростий час”.

Підписуйтесь та слідкуйте за новинами Facebook