Справа “загублених” генераторів: прокуратура стягує 800 тис грн на користь Кам’янця-Подільського

Інфраструктура

У справу щодо невдалої закупівлі дизельних генераторів міською радою Кам’янця-Подільського втрутилась прокуратура. Вимагає у підприємства, яке порушило умови договору, сплати 815 000 гривень штрафних санкцій.

Нагадаємо, в березні у виданні ХМ-ІНСАЙД вийшла публікація Загублені” мільйони на генератори: де їх “шукатиме” влада Кам`янця-Подільського”. Йшлося про те, що для забезпечення безперебійної роботи в умовах війни у листопаді минулого року виконавчий комітет міської ради провів відкриті торги на закупівлю 14-ти дизельних генераторів. Із переможцем хмельницьким товариством “ТРЕЙД-КОМПАНІ 2021” виконком уклав договір на 4 973 333 гривні та навіть сплатив 30 % авансу від обумовленої суми 1 749 600 гривень. Однак постачальник умови угоди проігнорував: генератори так і не поставив, авансовий платіж не повернув. Це неабияк обурило громадськість.

Сьогодні у Хмельницькій обласній прокуратурі повідомили, що до господарського суду заявлено позов про стягнення на користь Кам’янець-Подільської міської ради 815 000 гривень пені та інфляційних втрат у зв’язку із неналежним виконанням договору.

Підставою для реагування стало неналежне виконання товариством умов договору про закупівлю дизельних генераторів”, – зазначили в прокуратурі.

Крім того, як додали в установі, міська рада у судовому порядку стягує із товариства той самий сплачений аванс.

У відділі претензійно-позовної роботи департаменту правового супроводу та контролю Кам’янець-Подільської міської ради ХМ-ІНСАЙД прокоментували, що після заявленого ними у суд позову ТОВ “ТРЕЙД-КОМПАНІ 2021” повернуло місту 1 400 000 гривень авансового платежу. Тож наразі залишок коштів, які недобросовісний постачальник ще має сплатити, становить 349 600 гривень. Тільки після цього судове провадження у справі за позовом міста буде закрито.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм