Сто нових кленів висадять у середмісті Хмельницького

Інфраструктура


Замість видалених раніше пошкоджених дерев відтепер на кожній центральній вулиці Хмельницького зростатимуть молоді клени. Алея кленова з’явиться і поруч із парком імені Івана Франка.

Комунальне підприємство із зеленого будівництва і благоустрою міста придбало 100 саджанців клена Фрімана за тендерною процедурою у столичної фірми, йдеться в сюжеті ТРК «Місто». Бюджету Хмельницького обійшлися вони у 180 тисяч гривень, тобто 1,8 тисячі за кожне.

На вулиці Івана Франка за допомогою мінітехніки бригада озеленювачів висадила напередодні 9 кленів. Комунальники запевняють: дерева не заважатимуть перехожим, адже мають колоновидну декоративну форму. Вздовж доріг саме така форма є більш перспективною.

«Ми почали підсадку в центральній частині міста: по вулицях Героїв Майдану, Соборна, Кам’янецька, Гагаріна. Дерево зараз у стані спокою, тому в осінньо-весняний період найкраще їх садити, приживаються стовідсотково», – каже майстер комунального підприємства Леонід Муляр.

Три такі ж саджанці ростуть вже і на Проскурівській. До кінця цього року мають висадити ще декілька десятків кленів.

ДОВІДКОВО: Клен Фрімана – гібрид кленів сріблястого і червоного, названий на честь ботаніка-науковця Олівера Фрімана.  Може досягати 15-18 метрів у висоту. Росте швидко, цвіте дуже рідко, морозостійкий. Листя з настанням осені набуває вогненно-червоного забарвлення.

(Фото скріншоти з відео ТРК «Місто» та з відкритих джерел) 

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм