Тариф для “Хмельницькобленерго” із червня підвищиться, – рішення НКРЕКП

Інфраструктура

Регулятор прийняв рішення щодо підвищення тарифів на розподіл електроенергії для більшості компаній-операторів систем розподілу. Постанову ухвалено на засіданні Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), сьогодні, 23 травня.

Зокрема, в обґрунтуванні до проєкту постанови зазначається про встановлення поетапного підвищення тарифів залежно від напруги на розподіл для 22-х суб’єктів господарювання, які мають ліцензію на провадження діяльності з розподілу електричної енергії, серед яких і АТ «Хмельницькобленерго».

Для операторів систем розподілу, які розташовані на прифронтовій території, продовжено чинний тариф до кінця червня та встановлено нові тарифи на ІІ півріччя 2023-го.

Зокрема, тарифи на послуги з розподілу електричної енергії для «Хмельницькобленерго»:

на період з 1 по 30 червня 2023 року (включно):

  • для першого класу напруги – 312,02 грн/МВт·год (без ПДВ);
  • для другого класу напруги – 1 515,21 грн/МВт·год (без ПДВ);

на період з 1 липня по 31 грудня 2023 року (включно):

  • для першого класу напруги – 385,65 грн/МВт·год (без ПДВ);
  • для другого класу напруги – 1 762,94 грн/МВт·год (без ПДВ)..

Постанова набирає чинності з 1 червня 2023 року. Вочевидь, таке рішення може в подальшому повпливати і на тарифи для побутових споживачів.

«Водночас питання застосування санкцій потребує ретельного опрацювання, оскільки зупинення діяльності суб’єктів природних монополій, зокрема операторів систем розподілу електричної енергії, без отримання повного контролю держави над зазначеними суб’єктами господарювання, може призвести до відключення об’єктів споживачів від електропостачання у Житомирській, Кіровоградській, Рівненській, Херсонській та Чернівецькій областях, у тому числі підприємств критичної інфраструктури, військових об’єктів тощо, що у свою чергу може призвести до соціального вибуху, порушення безпеки та обороноздатності країни», – йдеться в обґрунтуванні.

(Таблиця зміни тарифів, галузеве видання expro.com.ua)

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм