У декларації ексзаступниці голови Хмельницької ОДА виявлено недостовірні відомості на майже 440 тис грн, – НАЗК

Суспільство

Оксана Ситницька (фото adm-km.gov.ua)

Колишня заступниця голови Хмельницької обласної державної адміністрації Оксана Ситницька не задекларувала майно чоловіка, кошти в банку та частину зарплатні – всього на суму майже 440 тисяч гривень.

Про це йдеться у висновках Національного агентства з питань запобігання корупції за результатам перевірки її виправленої декларації за 2020 рік, повідомляє видання  «Слово і діло».

Як вказується у документі, експосадовиця Оксана Ситницька не задекларувала квартиру чоловіка у Мирнограді Донецької області, в якій він фактично проживав. Вартість цієї квартири становить 359 835 гривень.

«Сама вона пояснила НАЗК, що ця квартира не вказана, бо є місцем обліку чоловіка як внутрішньо переміщеної особи, що нібито не дає права власності. Однак агентство не врахувало ці пояснення, бо чоловік фактично проживав у цій квартири, а значить мав право користування», – мовиться в інформації.

Також вона не вказала у декларації земельну ділянку у селі Веселе Ясинуватського району, що на Донеччині. Декларантка пояснила, що не зазначила землю, бо в чоловіка немає на неї документів. НАЗК ж зауважило, що відомості про ділянку є в документі купівлі-продажу будинку, який стоїть на цій землі. Водночас встановити вартість землі не вдалося.

Крім того, ексзаступниця голови Хмельницької ОДА «забула» про отримані 12 138 гривень зарплатні від Донецького національного університету імені Василя Стуса. Ще вона не вказала залишок грошових коштів у розмірі 67 865 гривень.

«Недостовірні відомості, зазначені у декларації, відрізняються від достовірних на загальну суму 439 838 гривень, що становить від 100 до 500 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, встановлених на дату подання декларації. У діях суб’єкта декларування встановлено ознаки правопорушення, передбаченого частиною 4 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення», – вказують у НАЗК.

Згідно із цією статтею, подання завідомо недостовірних відомостей у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, –  тягне за собою накладення штрафу від 17 000 до 42 500 гривень.

Нагадаємо, Оксану Ситницьку 22 січня 2021 року звільнено з посади заступника голови Хмельницької облдержадміністрації, згідно з поданою нею заявою у зв’язку із призначенням нового голови ОДА.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм