У громаді на Хмельниччині демонтують радянський танк

Інфраструктура

Демонтувати пам’ятники та знаки, які мають відношення до радянської системи, на території Чемеровецької територіальної громади вирішили місцеві депутати.

За інформацією селищної ради, на черговому засіданні сесії 28 квітня ухвалили рішення про демонтаж пам’ятників та пам’ятних знаків, декоративних елементів (зірка, вінок, написи російською мовою, барельєфні зображення радянського герба, барельєфні зображення золотої зірки героїв радянського союзу, барельєфні зображення ордена вітчизняної війни ) на обелісках, меморіалах  та символах вічного вогню (зірка), встановлених  на території населених пунктів громади.

Також буде демонтовано пам’ятний знак “Танк ІС-3” у селищі Чемерівці по вулиці  Гусятинське шосе”, – йдеться в повідомленні громади.

Зазначається, що селищна рада звертатиметься із клопотанням про виключення цих об’єктів зі списку пам’яток історії та монументального мистецтва місцевого значення, взятих на державний облік.

Танк ІС-3 у Чемерівцях (фото з відкритих джерел)

Зауважимо той факт, що такий же пам’ятний танк ІС-3 (названо на честь представника тоталітарного режиму Іосіфа Сталіна — ред.) в червні 2014 року терористи викрали з постаменту в селищі Костянтинівка на Донбасі.  Як тоді повідомляв пресцентр АТО, бойовики зняли машину з постаменту та переобладнали для бою в сучасних умовах. На башту встановили станок для великокаліберного кулемету і веб-камеру на місце водія-механіка, аби ефективно вести вогонь, а на корпусі намалювали емблеми так званої ДНР, написи “На Київ” і “На Львів”. Згодом, під час зачистки селища українськими військами, викрадений ІС-3 знайшли і передали нашим армійцям.

Нагадаємо, у Хмельницькому пам’ятник-танк Т-34 поки що не зноситимуть, оскільки, за позицією місцевої влади, він – український.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм