У Хмельницькій ОДА вирішували, як позбутися багатомільйонних боргів із зарплати

Економіка

Заборгованість із заробітної плати на Хмельниччині збільшилась з початку року в 2,7 раза. Згідно зі статистикою, на кінець жовтня в області 20 підприємств  боргували своїм працівникам понад 21,3 мільйона гривень. Як вирішити цю нагальну проблему – обговорювали сьогодні, 23 листопада, на черговому засіданні колегії облдержадміністрації. До участі у форматі відеоконференції долучилися й голови РДА та громад.

За словами директорки Департаменту економічного розвитку ОДА Олени Бохонської, цьогоріч проведено 31 засідання обласної та місцевих тимчасових комісій з питань погашення заборгованості із заробітної плати пенсій, стипендій та інших соцвиплат. З боржниками проведено робочі зустрічі. І це дало певний результат: вдалося погасити заборгованість із заробітної плати на 22 підприємствах на загальну суму 13,8 мільйона гривень.

Попри те, що за інформацією Держстату України Хмельниччина входить в перелік регіонів із найнижчою сумою заборгованості, в області «висить» більше 21 мільйона гривень боргу.

«У переліку боржників є 2 державних підприємства (44,7% від загальної суми боргу), 8 комунальних (27,7% від усього боргу) та 10 підприємств інших форм власності (27,6% від загальної сум). В тому числі більше 1,6 мільйона гривень – це борг ПрАТ «Кам’янець-Подільськавтоагрегат», якого в судовому порядку визнано банкрутом», – зазначила Олена Бохонська.

Середня зарплата на Хмельниччині у вересні становила 12 469 гривень, що на 12,4% менше по Україні. Ріст заробітків цьогоріч відбувся у сфері будівництва – на 61,8%, в галузі охорони здоров’я та надання соціальної допомоги – на 47%, сільському господарстві – на 125,2%, промисловості – на 120,5%, в торгівлі – на 121,6%.

А в розрізі районів середньомісячна заробітна плата за перше  півріччя була у Шепетівському районі – 14 187 гривень, Хмельницькому районі – 11 850 гривень, Кам’янець-Подільському – 10 876 гривень.

Голова ОДА Сергій Гамалій нагадав учасникам колегії, що питання погашення заборгованості із заробітної плати перебуває на особливому контролі Уряду. Тому головам РДА необхідно посилити співпрацю з керівниками підприємств, установ, організацій щодо повної ліквідації заборгованості із заробітної плати.

«Ми маємо спільно і максимально сприяти підвищенню рівня добробуту наших громадян, належному захисту трудових прав працівників, детінізації заробітної плати та погашенню заборгованості», – сказав Сергій Гамалій.

Нагадаємо, в облстаті назвали галузі Хмельниччини з найбільшими зарплатами.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм