У Хмельницькому СБУ викрила ворожого інтернет-агітатора
Служба безпеки продовжує викривати прибічників російського вторгнення та блокувати їх незаконну діяльність в інформаційному просторі. Черговий прихильник злочинної політики кремля потрапив у поле зору спецслужби в Хмельницькому.
За інформацією УСБУ в області, ним виявився громадянин Білорусі, колишній військовий, який вже понад 10 років проживає в Україні. Він відкрито підтримував дії російської влади та активно поширював антиукраїнські наративи.
«Через особисту сторінку у забороненій соціальній мережі «ВКонтактє», фігурант висловлював сподівання на перемогу армії агресора та возвеличував окупантів, які «воюют так, чтобы сберечь объекты инфраструктуры, сберечь людей…максимально меньше нанести урон» і взагалі «особенностью русского солдата является то, что он несет мир и счастье всем народам», – зазначають у спецслужбі.
У своїх дописах він дискредитував українських захисників та військово-політичне керівництво держави, розпалював національну ворожнечу та ненависть.
Експертизи засвідчили, що ці матеріали містять публічні заклики до умисних дій з метою зміни меж території України, агітацію до агресивної війни та виправдовування збройної агресії рф.
Зловмиснику оголошено про підозру за такими статтями Кримінального кодексу України:
– ч. 1 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України);
– ч.1 ст. 161 КК України (розпалювання національної ворожнечі та ненависті),
– ст. 436 (пропаганда війни);
– ч. 3 ст. 436-2 (виправдовування збройної агресії рф проти України).
Йому загрожує позбавлення волі на строк до п’яти років з конфіскацією майна або без такої.
Підписуйтесь та слідкуйте за новинами Facebook







Із 1 січня 2026 року в Україні зростає прожитковий мінімум. Він становитиме 3328 гривень для […]
Ментальний стан дітей залишається однією з найуразливіших сфер у час повномасштабної війни. За рік рівень […]
Військовослужбовці, які перебувають або перебували в полоні, мають право на низку грошових виплат. Поки військові […]