У Хмельницькому шукають перевізника для людей на візках

Суспільство

Чотири роки у Хмельницькому діє послуга «соціальне таксі» для безкоштовного перевезення людей на візках, супроводження незрячих осіб, дітей з інвалідністю. У 2020 році для цих потреб придбали два спеціальних автомобілі, і тепер їх є п’ять.

Наразі управління праці та соціального захисту населення Хмельницької міської ради проводить визначення виконавця, який надаватиме послуги з перевезення людей на візках.

Юридичні особи, які бажають здійснювати перевезення, мають відповідати обов’язковим критеріям. Так, вони повинні бути належно зареєстровані, в тому числі  як «надавачі соціальних послуг», мати необхідну матеріально-технічну базу, зокрема спецавтотранспорт,  ліцензію на здійснення перевезення та кваліфікованих осіб (соціальних робітників) в штаті для супроводу осіб з обмеженими фізичними властивостями.

До осіб, які бажають надавати послугу супроводження людей з інвалідністю із зору І групи, теж є вимоги: реєстрація в установленому законом порядку, в тому числі як  «надавачі соціальних послуг»; наявність кваліфікованих осіб (соціальних робітників) в штаті для супроводження інвалідів із зору.

Усі юридичні особи, які бажають здійснювати перевезення «соціальним таксі», упродовж 20 днів віднині можуть надсилати на адресу управління праці та соціального захисту населення (вул. Проскурівського підпілля, 32) відповідний пакет документів.

blank

Зазначимо, що проєкт «соціальне таксі» стартував у Хмельницькому в 2017 році за ініціативи міської ради, Волонтерського Лідерського руху і благодійного фонду «Карітас».

Метою створення «соціального таксі» є соціальна адаптація людей з обмеженими фізичними можливостями, їхнє вільне пересування та спілкування, активна взаємодія з містом. За кошти місцевого бюджету торік таких послуг було надано близько 7 тисяч.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм