У лікарні Теофіполя запрацювало відділення гемодіалізу

Здоров‘я

Від початку листопада у Теофіпольській багатопрофільній лікарні працює відділення лікування пацієнтів методом гемодіалізу в амбулаторних умовах. Про урочисте відкриття, яке відбулося днями, повідомили у селищній раді.

Відтепер пацієнтам з хронічною нирковою недостатністю, не лише Теофіпольської громади, а й сусідніх, не потрібно їхати десятки виснажливих кілометрів дороги для отримання необхідної для їхнього життя медичної послуги.

Гемодіаліз є найбільш поширеним методом лікування, який використовується при хворобі нирок. Це процес видалення небажаних продуктів обміну й зайвої рідини з крові за допомогою апарату «штучної нирки». Хворі мають проходити цю процедуру декілька разів на тиждень, тривалістю близько чотирьох годин.

«Незважаючи на труднощі: важку боротьбу з ковідом в попередні роки, а тепер повномасштабне вторгнення росії на територію України, медицина в нашій громаді покращується. Ми намагаємося забезпечити якісними медичними послугами усіх жителів і надзвичайно важливо, що ми все ж таки змогли хоч трохи допомогти людям, яким доводиться боротися з цим важким недугом», – зазначив селищний голова Михайло Тененев.

У відділенні Теофіпольської багатопрофільної лікарні є чотири таких апарати, які наразі надають необхідну допомогу хворим громади. Це відбувається під контролем завідуючого, кваліфікованого лікаря-нефролога Марини Кедрун. Крім того, у відділенні працюють дві сестри медичних і одна молодша сестра медична.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм