У підземеллі храму на Хмельниччині відкрили каплицю мучеників за віру (ФОТО, ВІДЕО)

Духовність

Днями у костелі св. Анни в місті Полонне на Хмельниччині відкрили та освятили каплицю мучеників за віру. Облаштували її в підземеллі, що під будівлею храму. Підземні ходи були не доступні багато десятиліть. Вони мають давню моторошну і мало досліджену історію.

Страшного 1937 року підземелля костелу слугувало катівнею. Сюди із будівлі НКВС, що була розташована поруч, на вірну погибель відправляли сотні вірян-католиків, представників інтелігенції.

За брехливими наклепами підлих сусідів і колег, у цих підвалах згинули десятки робітників Понінківської паперової фабрики, просто віруючі люди, в яких знаходили молитвослови на польській мові, а також десятки сільських трударів і ті, хто дозволяв собі хоч словом обмовити сталінських червонозіркових посіпак в кирзових чоботях, десятки тих, хто не міг змиритися із більшовицьким режимом”, – йдеться в інформації.

Вперше двері підземелля під костелом відкрили у 1948 році. Там було знайдено, а згодом і перезахоронено, останки 168 людей, які були заживо замуровані й померли мученицькою смертю.

За словами настоятеля парафії Ярослава Машталяра, завдяки небайдужим людям, вірянам, духовенству у підземеллі облаштовано та відкрито молитовну капличку в пам’ять про закатованих за віру.

На підлозі плиткою викладено білий хрест, як символ мучеництва і спасіння. На одній зі стін — ліпнина із зображенням сцен страти. Також в експозиціях зібрано історичні дані та фото свідків подій, коли було знайдено рештки закатованих, їх перезахоронення, речі священника, який у той період проводив тут таємне богослужіння.

Тут ми побачили наслідки ідеології з пекла взятої, сатанинської, я б сказав, бандитської. Звір звірові цього не зробить, що зробила людина людині. Господь нам сказав будувати, любити, а не руйнувати. За всі такі діяння доведеться відповісти. Щоби це не повторилось, мусимо сьогодні в трудні часи, які переживає наша Україна, разом молитись і нести віру в наше майбутнє”, – сказав єпископ ординарія Леон Дубравський, який очолив Святу Месу на відкритті та освяченні каплиці.

(Фото зі сторінки Парафія с.Анни м.Полонне)

Підписуйтесь та слідкуйте за новинами Facebook