В Ярмолинцях зібрали і відправили для переробки близько тонни ПЕТ-пляшок

Екологія

У селищі Ярмолинці на Хмельниччині активно впроваджують роздільний збір сміття. Відтак учора, 8 грудня, КП «Комунальник-2011» передало для вторинної переробки 21 тюк пресованих пластикових пляшок вагою близько тонни.

За інформацією Ярмолинецької ОТГ, використаний пластик – це величезний обсяг неорганічних відходів, які у природі розкладаються сотнями років. Цивілізованим рішенням такої проблеми є відправка вторинної ПЕТ-сировини на подальшу переробку.

«Зібрані ПЕТ-пляшки пресують і пакують у тюки вагою 40-50 кілограмів безпосередньо в Ярмолинцях. Технічне обладнання для цього – гідравлічний прес – надав у користування приватний підприємець, який уклав договір з комунальним підприємством на придбання вторинної ПЕТ-сировини», – зазначили в ОТГ.

Вивезена сировина спершу надійде у сортувальний цех в Хмельницькому, після чого її відправлять на переробку на підприємство в Харківській області.

Таке поводження із вторинною ПЕТ-сировиною, запевняють у Ярмолинецькій громаді, є доцільним як з погляду турботи про довкілля, так і з фінансового. Адже це той вид твердих побутових відходів, який можна і потрібно конвертувати у гроші. Для тутешніх комунальників його збут забезпечить додаткові грошові надходження на розвиток підприємства.

(Фото зі сторінки у Facebook Ярмолинецької ОТГ) 

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм