«Варварською» назвали містяни обрізку дерев у центральному парку Хмельницького

Екологія

Днями у центральному парку імені Чекмана міста Хмельницький працівники комунального підприємства із зеленого будівництва і благоустрою здійснювали кронування дерев. Проте такий спосіб обрізки викликав обурення серед хмельничан, які під час бурхливого обговорення в соцмережах назвали його «варварським і потворним».

Зокрема, у дописі до «трагічних» фото з парку хмельничанка Афіна Черкезова зазначила, що кронування – найшкідливіший спосіб обрізки дерев: «Це знаю я, але чомусь не знають спеціальні люди, що обрізають дерева у найбільшому парку міста?».

blank

Посилаючись на матеріали Асоціації садоводів США, вона роз’яснила, чому кронування дерев не приносить користі насадженням.

Так, у випадку з цією обрізкою дерев знищено 100% листової крони. Поки ресурс дерева витрачатиметься на подальший ріст, йому бракуватиме сил на протидію шкідливим комахам та хворобам.

Також, дерева не зможуть швидко загоїти «рани» і гнитимуть, оскільки не матимуть ніяких перепон, як-от точка кріплення гілки при правильній обрізці.

«При нормальній обрізці залишається хоч якесь листя, що прикриває стовбур та кору від сонця. Дерева ж у парку Чекмана почікали буквально до лисості. Навесні стовбур та кора можуть отримати сонячні та теплові опіки», – йдеться в дописі хмельничанки, яка вже повідомила про цю ситуацію Державну екологічну інспекцію у Хмельницькій області.

Її підтримали й інші користувачі соцмереж, додавши, що після такої варварської обрізки дерева виглядають «потворно і сумно».

На невдоволення містян вже відреагував заступник Хмельницького міського голови – керівник Департаменту інфрастуктури міста Василь Новачок.

«Якесь воно дійсно не дуже на фото, – написав посадовець. – Проведу роботу з виконавцем. Ми від такого підходу відійшли. Але не до всіх доходить».

blank

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм