Відбулося розширене засідання Президії Конгресу місцевих та регіональних влад

Офіційно

14 вересня за дорученням Президента України відбулося розширене засідання Президії Конгресу місцевих та регіональних влад під головуванням керівника Офісу Глави держави Андрія Єрмака.

Цього разу на порядку денному – питання, потреби, проблеми Харківщини та міста Харків. Розширений формат засідань передбачає безпосереднє залучення до прямого діалогу з владою різних гілок та рівні територіальні громади. Президія Конгресу у такому форматі відбулася вдруге, 29 серпня цього року так ж зустріч відбулася щодо Херсонщини.

Загалом до зустрічі приєдналися наживо та онлайн понад 200 учасників, 115 з яких – представники Харківської області.

Щодо Харківщини Андрій Єрмак нагадав, що під контролем російських окупантів залишаються окремі населені пункти трьох територіальних громад Куп’янського району, в Серебрянському лісі ні на мить не вщухають важкі бої.

Водночас завдяки Силам оборони України окупантів вдалося відтіснити з більшості територій області.

Андрій Єрмак запропонував під час діалогу з представниками Харківщини зосередитися на проблематиці розмінування, відновлення і безпеки об’єктів критичної та соціальної інфраструктури, підготовки до опалювального сезону, відновлення житлового фонду, умов роботи місцевого бізнесу.

Премʼєр-міністр України Денис Шмигаль розповів, що пріоритетом для влади залишається швидка відбудова. За його словами, на Харківщині 3,6 млрд грн виділено на відновлення населених пунктів та інфраструктури житлового і громадського призначення. В пріоритеті – капітальний ремонт шкіл, житлових багатоповерхівок, лікарень.

Начальник Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов повідомив, що в регіоні проживають 513 000 внутрішньо переміщених осіб, яким виплачено 7 млрд гривень соціальної підтримки. 

На момент засідання на виконання завдання Президента України на деокупованих територіях Харківської області відновлено 90% електропостачання та 78% газопостачання. Крім того, реалізуються проекти з відновлення зруйнованих будівель на суму 1,1 млрд гривень.

На завершення Андрій Єрмак зазначив, що такі зустрічі покликані знайти кращі рішення для мешканців українських регіонів.

«В умовах війни неважливих чи другорядних питань немає. Особливо, коли вони стосуються життя, здоров’я та якості життя наших людей», – наголосив він.

Керівник Офісу Президента закликав усіх відповідальних за напрямками особисто контролювати порушені питання та бути готовими поінформувати про результати на найближчому засіданні президії Конгресу місцевих та регіональних влад.

(Фото з сайту Конгресу місцевих та регіональних влад)

Підписуйтесь та слідкуйте за новинами Facebook