Відключення електроенергії не вплинуть на наявність хліба на Хмельниччині

Економіка

Під час відключень електрики залишається підключеним до світла та продовжує працювати Хмельницький хлібзавод. Про це Суспільному розповів директор підприємства Валентин Романенко.

За його словами, це підприємство одне з найбільших в області по виробництву хліба. Воно забезпечує 70% жителів області хлібобулочними виробами і не припиняло роботу й в умовах війни.

“Коли почався повномасштабний наступ, так, ми переглядали, що якісь певні хліба покращеної рецептури ми призупинимо, але ми подивилися, що в нас, у принципі, немає таких проблем по сировині, все нам доставляють, і наші люди звикли до хлібів, і ми виробництво не скоротили”, — каже Валентин Романенко.

На підприємстві додали, що виготовляють кондитерські вироби, але зараз люди споживають більше соціальні види хліба, його виробництво збільшили – це хліб житній, житньо-пшеничний та пшеничний, а також батон нарізний.

Хлібом забезпечують населення області та безкоштовно відправляють продукцію в райони України, які нещодавно звільнили з-під російської окупації.

“В середньому, півтори тонни в місяць ми відвантажуємо нашу продукцію для вимушених переселенців нашої області, також, коли їдуть волонтери на Схід, на фронт, звичайно, ми передаємо їм продукцію. Сьогодні плануємо передати 400 буханок хліба, саме для роздачі людям, саме на Херсонщині”, — розповів Валентин Романенко.

(Скрин із відео Суспільного)

Значного росту ціни на хліб поки немає, зокрема через те, що через війну впав експорт зерна.

“Ціни на борошно не ростуть великими темпами. Внаслідок того, що міністерство прийняло рішення із забезпеченням газом за нижчою ціною, ніж ринкова вартість. І внаслідок того, що був визначений перелік продуктів — це житньо-пшеничний хліб і батон, які названі, як соціальні види хліба і на них обмежена торгова надбавка”, — додав Генеральний директор об’єднання хлібопекарських підприємств “Укрхлібпром” Олександр Васильченко.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм