Вода 80 відсотків криниць Кам`янець-Подільської громади забруднена нітратами

Екологія

Лабораторне дослідження зразків води із криниць індивідуального й громадського користування сіл Кам`янець-Подільської громади проводилося упродовж останніх пів року. За його результатами, в 46-ти криницях із 58-ми перевірених констатоване нітратне забруднення води.

Такі дані оприлюднили на сайті міської ради з посиланням на інформацію райвідділу ДУ “Хмельницький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України”.

Зазначається, що в зразку води однієї з криниць села Рихта вміст нітратів перевищує норму аж у 6 разів, а в зразках води трьох криниць по вулиці Центральна села Колибаївка — уп’ятеро. В 3-4 рази понаднормово нітратів виявлено у воді з криниць по вулицях Шевченка, Смирнова, Першотравнева, Ставкова, провулку Зелений села Довжок та окремих криниць сіл Нагоряни й Княгинен.

Тривалий час показник нітратного забруднення води більшості цих криниць практично не змінюється. Ефективних методів очищення води від нітратів на сьогодні практично не існує, оскільки далеко не кожен фільтр справляється з цією задачею. А а кип’ятіння лише підвищує концентрацію наявних нітратів”, – йдеться в інформації.

За словами лікаря з гігієни дітей та підлітків відділення епідеміологічного нагляду та профілактики неінфекційних хвороб Надії Канарчук, категорично заборонено вживати таку питну воду дітям до трьох років, особливо немовлятам (як для пиття, так і для приготування на ній дитячих сумішей та страв).

Токсична дія води з високою концентрацією нітратів може спричинити гостре отруєння (так звану водно-нітратну метгемоглобінемію), внаслідок якої у дитини гостро порушується транспортування кисню до тканин (зовні це проявляється посинінням ділянок навколо рота, кінчиків пальців, мочок вух). Тому хворобу ще називають “блакитним синдромом немовлят”. При цьому у дитини з′являється задишка, підвищене серцебиття, може спостерігатися блювання, пронос, збільшення слиноутворення”, – наголошують у райвідділі лабораторної установи.

Також чутливі до нітратів особи похилого віку, хворі на анемію, із захворюваннями дихальної та серцево-судинної систем.

Про результати досліджень води конкретних криниць громади можна дізнатися в амбулаторіях сімейної медицини або за номером телефону 9-65-73. В установі наголошують, що зразки води криниць, яку вживають діти до трьох років, можна доставити на вулицю Матросова, 30А, в Кам`янці-Подільському. Їх досліджують безкоштовно.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм