Воїнам-інтернаціоналістам на Хмельниччині створять ветеранський хаб і збільшать допомогу

Суспільство

Щорічно 15 лютого в Україні відзначають День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Ця пам’ятна дата приурочена до роковин виведення радянських військ з Афганістану у 1989 році. Напередодні з воїнами-інтернаціоналістами зустрілася голова Хмельницької обласної ради Віолета Лабазюк.

Горнило Афганістану безпосередньо пройшли 4236 вихідців з нашого краю, 109 – загинули. На обліку в органах соціального захисту населення Хмельниччини перебуває майже 3500 учасників бойових дій в Афганістані, з них 1337 осіб з інвалідністю.

Тож, за словами Віолети Лабазюк, в рамках регіональної програми соціального захисту населення, обласною радою ініційовано виплату матеріальної допомоги ветеранам війни в Афганістані – інвалідам першої групи у розмірі 5 тисяч гривень. Попередні роки розмір цієї допомоги становив 2 тисячі.

Крім того, під час зустрічі домовилися обговорити створення своєрідного ветеранського хабу – Будинку ветеранів, який стане майданчиком для проведення різноманітних заходів та зустрічей, де учасники АТО/ООС, війни в Афганістані, а також члени їх сімей матимуть можливість спілкуватися про поточні потреби військових та налагодити комунікацію з державним сектором і громадським суспільством.

Також голова обласної організації Української Спілки ветеранів Афганістану Микола Приступа підтримав ініціативу підписання нового Меморандуму з обласною радою та ОДА, з метою забезпечення гідного рівня життя учасників бойових дій, осіб з інвалідністю, членів сімей загиблих.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм