За лісами Хмельниччини спостерігають відеокамери

Екологія

Центральний пункт та удосконалений центр відеоспостереження обладнали в державному підприємстві «Славутський лісгосп». На монітори виведено всі камери Шепетівського, Ізяславського та Славутського лісгоспів.

Зробили це, як зазначають в Хмельницькому обласному управлінні лісового та мисливського господарства, задля швидкого реагування на пожежі.

Спостерігати за лісами можна за трьома моніторами, куди подають зображення з дев’яти вебкамер.

«Телесистеми базуються на високоякісному обладнанні, що забезпечує чітке зображення з потужним збільшенням для детального огляду лісу на великій відстані. Електронна карта відображає рух та зони огляду телекамер у реальному часі, забезпечує швидке наглядне визначення місця пожежі та його координат для роботи GPS навігаторів», – пояснюють лісоохоронці.

Камери обертаються навколо своєї осі, закріплені на висоті понад 30 метрів, мають радіус спостереження до 20 кілометрів, залежно від погодних умов.

Відеообладнання здатне на великій відстані фіксувати полум’я, а також задимлення. Цьогоріч, наголошують в лісомисливському господарстві, за монітором змогли виявити декілька лісових та польових пожеж. Крім того, можна встановити, де саме відбуваються незаконні вирубки лісу.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм