За неоформленого підлітка підприємець з Хмельниччини заплатить майже 50 тис грн штрафу

Суспільство

Хмельницький окружний адміністративний суд підтвердив законність та обґрунтованість дій інспекторів праці про накладення штрафу на підприємця за використання праці неповнолітнього без офіційного оформлення.

Про це повідомили в пресслужбі Управління Держпраці у Хмельницькій області.

Зокрема, в серпні минулого року під час інспекційного відвідування було встановлено, що ФОП допустив до роботи неповнолітнього найманого працівника без укладення з ним трудового договору. Крім того, не здійснював спеціальний облік осіб до 18 років, як того вимагає закон.

«Відповідно до письмових пояснень роботодавця, неповнолітній працівник виконував обов’язки продавця безалкогольних напоїв біля магазину, де здійснює господарську діяльність підприємець. При цьому графік роботи для підлітка передбачав робочий час з 10 до 19 години», – зауважили в установі.

Наголосили, що всі ці факти свідчать про порушення ряду вимог Кодексу законів про працю України. Тож на підставі акта інспекційного відвідування Управління Держпраці у жовтні прийняло рішення про накладення на фізичну особу-підприємця фінансової санкції в сумі 47 тисяч 230 гривень. Наразі законність цього рішення підтвердив і суд.

Нагадаємо, з 1 вересня 2020 року спеціалісти Держпраці Хмельниччини запровадили масштабну перевірку нелегального працевлаштування.

 

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм