За трудове каліцтво експрацівника з елеватора на Шепетівщині стягнуто понад 100 тис грн

Суспільство

Шепетівський міськрайонний суд задовольнив позов колишнього працівника Чотирбоцького елеватора, стягнувши з товариства на його користь 100 тисяч гривень моральної шкоди, 13 500 гривень – на професійну правничу допомогу і тисячу гривень судових витрат.

За інформацією Хмельницького апеляційного суду, позивач, котрий працював апаратником оброблення зерна на Чотирбоцькому елеваторі, пояснив, що в червні 2020 року він отримав тяжку виробничу травму. Під  час огляду перехідної галереї між зерноскладами провалився та впав з висоти 5,7 метра.

«Майже тиждень він лікувався у Шепетівській ЦРЛ, ще понад два тижні – у Київському інституті травматології та ортопедії. Керівник зерноскладу спочатку обіцяв сплатити усі витрати на лікування й просив не повідомляти, що випадок стався на виробництві. Та коли почув суму, необхідну для операції на хребті, – близько 100 тисяч гривень, допомагати відмовився. Гроші йому на лікування збирали небайдужі люди», – йдеться в матеріалах суду.

Експертна комісія присвоїла чоловікові ІІІ групу інвалідності з втратою 35% професійної працездатності. Унаслідок каліцтва він втратив можливість повноцінно працювати, пересуватися й спати. На утриманні має двох неповнолітніх дітей і старшого сина, студента-контрактника. За словами чоловіка, крім фізичної травми, він зазнав і моральних страждань, які оцінив у 100 тисяч гривень.

ТОВ-відповідач заперечило проти задоволення позову. Його представниця пояснила, що працівник упав з галереї того складу, де не повинен був перебувати. Тож порушив усі правила безпеки та охорони праці на підприємстві, нехтуючи власним життям і здоров’ям.

Управління Держпраці визнало нещасний випадок з важкими наслідками, що стався на Чотирбоцькому зерноскладі, пов’язаним із виробництвом. А особою, яка допустила порушення вимог законодавства з охорони та гігієни праці, – керівника зерноскладу. Саме він залучив до виконання робіт, не передбачених трудовою угодою, працівника, який не мав відповідної професійної підготовки.

«Посадовою інструкцією апаратника оброблення зерна та актом розслідування нещасного випадку встановлено та не спростовано відповідачем, що позивач був залучений до роботи не за професією, тому суд дійшов висновку, що позивач не був обізнаний про допущення конструктивного недоліку під час закриття отвору у підлозі верхньої галереї зерноскладу №14, оскільки за характером виконуваної роботи (за трудовим договором) не мав обов’язку знати про такий недолік, що стало супутньою причиною каліцтва позивача», – йдеться у рішенні суду.

Відтак суд повністю задовільнив вимогу про стягнення моральної шкоди з товариства, що не створило належні умови праці, внаслідок яких настав нещасний випадок. Рішення ще не набрало законної сили та може бути оскаржене в апеляції.

Нагадаємо, на зернотоку Білогірщини вантажівка на смерть  придушила чоловіка. 

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм