Законність переходу релігійної громади до ПЦУ на Хмельниччині підтвердив Верховний Суд

Суспільство

Свято-Покровська церква в селі Сутківці (фото з відкритих джерел)

Велика Палата Верховного Суду підтвердила законність рішення релігійної громади села Сутківці, що на Ярмолинеччині, про перехід з Російської Православної Церкви в Україні до Православної Церкви України.

Відповідне рішення судом ухвалене 6 квітня 2021 року, повідомляє пресслужба Православної Уеркви України.

У лютому 2019 року релігійна громада села Сутківці, у зв’язку з утворенням автокефальної Православної Церкви України, провела загальні збори, на яких прийняла рішення перейти з Російської Православної Церкви в Україні до Православної Церкви України.

«Не бажаючи переходити до Православної Церкви України з усією релігійною громадою та, фактично, діючи проти волі самої релігійної громади, її настоятель звернувся до суду з позовом, в якому вимагав визнати цей перехід незаконним», – йдеться у повідомленні.

Упродовж тривалого часу цей позов розглядав господарський суд міста Києва, за результатом чого у лютому 2020 року було ухвалене рішення на користь настоятеля релігійної громади РПЦ в Україні. В подальшому це рішення було залишене без змін і судом апеляційної інстанції.

Проте, 6 квітня цього року, за результатами перегляду судових рішень у касаційному порядку, ВСУ скасував їх.

Таким чином, найвищою судовою інстанцією України вперше, з початку активного процесу переходів релігійних громад з РПЦвУ до ПЦУ прийнято рішення, яким підтверджено можливість та законність таких переходів і відхилено всі заперечення РПЦвУ. Відтак, воно в обов’язковому порядку має враховуватися у спорах, які стосуються переходів православних релігійних громад України з РПЦвУ до ПЦУ, та, тим самим, уніфікувати підхід судів України у їх вирішенні, захищаючи законне право релігійних громад на зміну юрисдикції.

Нагадаємо, у 2021 році три релігійні громади, які перейшли під юрисдикцію Православної Церкви України, вигравши суди, вибороли право молитися в рідних храмах.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм