Багатоповерхівки Хмельницького почали відключати від газопостачання

Статті

Фото ілюстративне

У чотирьох багатоквартирних будинках міста Хмельницький перекрили доступ до блакитного палива. Зробили це через порушення мешканцями правил користування газовим обладнанням і вентиляційними системами. Відновлять газопостачання тоді, коли порушення усунуть, однак точна дата – невідома.

Про це йшлося сьогодні, 15 грудня, на брифінгу заступника Хмельницького міського голови, начальника департаменту інфрастуктури міста Василя Новачка та інженера АТ «Хмельницькгаз» Олександра Лоба.

За словами Василя Новачка, спеціалісти відповідної комунальної служби щороку перевіряють справність вентиляційних каналів в помешканнях хмельничан. А в разі виявлених порушень повідомляють про необхідність їх усунення власників квартир. Також інформують АТ «Хмельницькгаз», представники якого вже від’єднують  від газопостачання будинок або під’їзд, поки мешканці не виправлять ситуацію.

«Ігнорування цими вимогами призводить до отруєння чадним газом. Після летального випадку з двома неповнолітніми дітьми, який стався в жовтні, ми вирішили змінити підхід», – сказав посадовець міськради.

Відтак, у Хмельницькому чотири багатоквартирні будинки вже повністю відключені від газу, в окремих багатоповерхівках – тільки стояки. А саме: на вулиці Героїв Майдану, 46; вулиці Зарічанська, 6/3; вулиці Кам’янецька, 65, 103, 109 та 111. Представник влади не може точно сказати, коли саме в них знову запустять блакитне паливо.

«Це – старі «хрущовки» з газовими колонками. Тут є такі порушення, які неможливо швидко виправити, тому й затягнулася ситуація з цими будинками. Хочу попередити усіх хмельничан: цілком імовірно, що така ж ситуація може статися і в вашому будинку. Якщо вам дають припис про усунення порушень, то його потрібно якнайшвидше виконати», – наголосив заступник міського голови.

Типові порушення назвав головний інженер АТ «Хмельницькгаз» Олександр Лоб. Зокрема, під час ремонту та перепланування власники квартир самовільно встановлюють газові прилади в місця, не призначені для таких цілей.

«При цьому димовий канал газового обладнання приєднується до вентиляційного каналу, чи суміщаються канали декількох поверхів. Або жителі іншої квартири встановлюють «витяжку», яка приєднується до того ж таки вентиляційного каналу. Внаслідок таких порушень, чадний газ потрапляє у помешкання і несе загрозу для людей», — сказав Олександр Лоб.

Додав, що відповідальність за правильну експлуатацію газових приладів,  а також димових та вентиляційних каналів несуть власники квартир, їх мешканці або балансоутримувачі. І саме вони зобов’язані усувати виявлені порушення. Якщо ж забруднення каналів відбулося через природні причини, то відповідальність покладається на управляючу компанію або ОСББ.  Тільки після виправлення проблем у повному обсязі і ретельної перевірки спеціалісти поновлюють постачання газу.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм