ЧЕРЕЗ ВІДСУТНІСТЬ УКРИТТЯ В МАЙЖЕ 200 ШКОЛАХ НА ХМЕЛЬНИЧЧИНІ НАВЧАТИМУТЬ ДИСТАНЦІЙНО

Статті

Від наявності укриття та достатньої кількості місць для учасників навчального процесу залежить, як працюватимуть заклади освіти: в очному, дистанційному чи змішаному форматі. Близько двох сотень шкіл на Хмельниччині не мають безпечних сховищ, тож вони навчатимуть онлайн. Решта — розглядають варіанти офлайн і змішаної схеми.

За інформацією заступника директора Департаменту освіти науки, молоді і спорту ОВА Олеаг Мартинюка, на території Хмельниччини функціонують 1 212 закладів освіти із загальною чисельністю учасників освітнього процесу понад 257 000 осіб.

“Лише 148 закладів мають спеціальні протирадіаційні укриття, 341 – найпростіші укриття, ще 31 планує використовувати укриття інших суб’єктів господарювання, розташованих поблизу. Щодо решти закладів освіти, то в більшості з них роботи з облаштування захисних споруд перебувають в активній стадії, адже завдяки рішенню уряду з’явилася можливість спрямувати на ці потреби відповідні кошти”, – зазначили в ОВА.

Зараз там працюють підрядники, проводяться ремонти, здійснюється закупівля усього необхідного. Більшість робіт, як наголошують в ОВА, планують завершити до 18 серпня. Але експлуатацію укриттів дозволять лише в разі позитивного погодження представниками ДСНС.

“За наявною інформацією, із 579 закладів загальної середньої освіти в 198 навчання буде дистанційним через відсутність сховища. За змішаною схемою планують організувати навчання у всіх 20 закладах фахової передвищої освіти, 12 закладах профтехосвіти та 11 вишах. Решта шкіл, 11 закладів ПТО та 2 виші за умови відповідності сховищ вимогам розглядають варіант роботи в офлайн режимі”, – додали в освітньому Департаменті.

Йшлося і про позмінне навчання, залежно від потужності захисних споруд. Та як би там не було, алгоритм роботи кожного закладу напрацьовуватиметься індивідуально. Врахують і думку батьків: із 1 серпня Управління Державної служби якості освіти в Хмельницькій області розпочало проводити відповідне опитування.

Нагадаємо, начальник ОВА Сергій Гамалій заявив, що Хмельниччина увійшла у п’ятірку кращих областей за станом підготовки укриттів. Напередодні в області побували представники МОН, які відвідали декілька навчальних закладів у Хмельницькому, Ярмолинцях та Кам’янці-Подільському.

ото пресслужби Хмельницької ОВА)

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм