ЕПІДЕМІОЛОГИ ПОКИ ЩО ПРОТИ ВИХОДУ ХМЕЛЬНИЧЧИНИ З «ЧЕРВОНОЇ» ЗОНИ, – СЕРГІЙ ГАМАЛІЙ

Статті

Хмельницька область останні два тижні констатує зниження захворюваності на коронавірус. Однак високими залишаються ще показники, через які регіон досі в «червоній» зоні епідеміологічної небезпеки.

Про це сьогодні, 30 листопада, під час брифінгу повідомив голова Хмельницької облдержадміністрації Сергій Гамалій.

«Пік захворювання ми пройшли в середині листопада. Це були найтяжчі часи як для області, так і для України. За минулий тиждень знову маємо вдвічі менше зареєстрованих хворих на «ковід», ніж за попередній. З шести показників епіднебезпеки високий рівень ще у двох: показник захворюваності (третє місце в Україні) і рівень госпіталізації (5 місце). Тому епідеміологи поки що проти виходу Хмельниччини з «червоної» зони», – сказав Сергій Гамалій.

За його словами, значною є кількість хворих серед дітей – 10% від усіх зареєстрованих, наразі лікується 1 344 дитини. Високою залишається й летальність – 3% від усіх випадків. За останню добу на Хмельниччині внаслідок «ковіду» померло  24 особи.

Також, як наголосив очільник ОДА, уряд вимушений з наступного понеділка посилити  карантинні правила, навіть у «жовтій» зоні. Насамперед, це стосуватиметься невакцинованих. Відтак, з 6 грудня люди, які не отримали принаймні одне щеплення проти Covid-19 або не мають негативного тесту чи сертифікату про одужання, у «жовтому» рівні епідемічної небезпеки не зможуть:
  взяти участь у проведенні будь-яких масових заходів (культурних, спортивних розважальних, соціальних, релігійних та інших);
  відвідувати кінотеатри та інші заклади культури, спортивні зали, фітнес-центри, басейни;
  скористатись послугами закладів громадського харчування (барів, ресторанів, кафе тощо).

Біля входу у заклади перевірятимуть QR-коди COVID-документів. Крім того, термін дії «жовтого» сертифікату про перше щеплення, у зв’язку зі скороченням періоду між дозами, з 6 грудня матиме 30 днів, раніше він був чинним 120 днів.

«Як бачите, ситуація непроста. Тож, аби нам якнайшвидше перейти в «зелену» епідзону і повернутися до нормального життя, закликаю відповідально поставитися до власного здоров’я і здоров’я рідних таоточення. Наразі вакцинація є ефективним методом. Вакцини достатньо, пункти щеплення в області працюють цілодобово», – наголосив Сергій Гамалій.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм