Фермер із Хмельниччини планував викрадення підприємців з різних областей задля викупу

Статті

Аграрія з Хмельниччини підозрюють у викраденні бізнесмена з сусідньої області з метою подальшого отримання за нього викупу.  Після одержання грошей зловмисник планував виїхати за межі України.

Про це повідомили в Департаменті стратегічних розслідувань Нацполіції.

Наприкінці листопада оперативники управління стратегічних розслідувань у Чернівецькій області отримали інформацію про можливе викрадення бізнесмена для подальшого отримання викупу. Перевірили – інформація підтвердилася. За цим фактом розпочали кримінальне провадження, в рамках якого встановили не лише особу майбутньої жертви, але й замовника та його злочинні плани.

«Замовником виявися 50-річний фермер із Хмельницької області, який під приводом завдання йому збитків намагався отримати з бізнесмена компенсацію. Діяльність чоловіка також була пов’язана з аграрним сектором, але в іншому регіоні – на Вінниччині. Розуміючи, що підприємець не збирається сплачувати гроші, він вирішив його викрасти. В такий спосіб хотів отримати 150 тисяч доларів США», – розповіли в Департаменті.

За такою ж схемою, у разі успіху, він планував викрадення ще кількох підприємців Хмельницької та Вінницької областей. Для реалізації своїх планів чоловік підшуковував особу, яка повинна була сформувати угруповання для виконання його замовлень.

Аби завадити злочинним намірам, поліцейські провели спецоперацію. Зв’язалися з майбутньою жертвою, залучили у ролі виконавця свою особу та інсценували викрадення. Відвезли підприємця до місця утримання – складське приміщення на території одного з районів Чернівецької області, та надали підтверджуючі докази замовнику.

Надалі фігурант надіслав родичам потерпілого відео з вимогою сплати 150 000 доларів США викупу. Після отримання коштів він планував виїхати за межі України.

Оперативники управління стратегічних розслідувань в Чернівецькій області, слідчі слідчого управління обласної поліції за силової підтримки бійців КОРДу затримали замовника відразу після надсилання вимоги рідним підприємця.

Йому вже повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 146 (незаконне позбавлення волі або викрадення людини) та ч. 2 ст. 189 (вимагання) Кримінального кодексу України.

За скоєне підозрюваному може загрожувати до 7-ми років ув’язнення.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм