Габінет доручив Хмельницькому лабцентру своєчасно проводити ПЛР-дослідження

Статті

Хмельницький обласний лабораторний центр продовжує усувати проблеми із затримкою отримання результатів ПЛР-досліджень на COVID-19.

Про це під час брифінгу заявив голова обласноі держадміністрації Дмитро Габінет.

Він зазначив, що така ситуація виникла у зв’язку з проведенням на минулому тижні верифікації нових тест-систем. Загалом за добу працівниками лабцентру проводиться 500-550 досліджень, до виконання цієї роботи залучено 14 осіб.

«Лабораторія в достатній мірі забезпечена тест-системами та відповідними реагентами для проведення 30 тисяч досліджень. Зараз прискорюємо процес верифікації, щоби вийти на 1000 досліджень за добу з початку жовтня», – сказав посадовець.

Додав, що ще близько 100-150 досліджень методом ПЛР щоденно проводиться іншими лабораторіями.

Усього за минулу добу в області проведено 801 дослідження.

Нагадаємо, чимало нарікань почало надходити від мешканців Хмельниччини на тижневу затримку результатів діагностування коронавірусного захворювання методом ПЛР. Днями, дослідження очікувало майже 2000 проб біоматеріалів.

Сьогодні на Фейсбук-сторінці виконкому Нетішинськоі міськоі ради оприлюднено повідомлення про те, що результати досліджень про виявлення COVID-19 у 26 містян, які надійшли 25 вересня, не оброблялися обласним лабцентром ще з 11 вересня.

«Ситуація із затримкою була ще тиждень назад, коли налаштовували обладнання. При цьому був спад тестувань, але вони накопичувалися. Тому зараз фактично маємо невелику чергу, але ми робимо усе можливе, щоб цю чергу зменшити», – зауважив Дмитро Габінет.

Відтак, на сьогоднішньому засіданні обласної комісії ТЕБ і НС доручено Хмельницькому обласному лабораторному центру вжити невідкладних заходів щодо своєчасного проведення досліджень визначеним категоріям з метою виявлення хворих на COVID-19.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм