ХМЕЛЬНИЧЧИНА ЛІДИРУЄ В УКРАІНІ ЗА УРОЖАЙНІСТЮ ЗЕРНОВИХ

Статті

Аграрії Хмельниччини, попри неодноразові прикрі «сюрпризи» через негоду, демонструють високі результати зі збирання ранніх зернових та зернобобових культур. Станом на сьогодні, 19 серпня, в області скошено та обмолочено 46% їх площ, при середній урожайності 64 центнера з гектара. А це –  найвищий показник серед усіх регіонів України.

Такі дані повідомили в Департаменті розвитку агропромислового комплексу та земельних відносин Хмельницької ОДА.

Зазначається, що озима пшениця зібрана на 93% площ, при урожайності 65,7 центнера з гектара. А в окремих господарствах урожайність озимої пшениці становить 80-85 центнерів.

Ярий ячмінь обмолочений на 95% загальної площі, при цьому середня його урожайність становить 52,8 центнера з гектара.

Сільгосппідприємства фінішують зі збиранням жита і вівса. До завершення залишилося обмолотити лише 5% площ. Показник їх середньої урожайності – 57 та 37 центнерів з гектара відповідно.

А збирання озимого ріпаку вже завершено: урожайність цієі культури сягає 35 центнерів з гектара.

Водночас дещо інші дані на 19 серпня надають у Міністерстві аграрної політики та продовольства. Зокрема на сайті відомства в розділі «Поле онлайн» зазначається, що загалом обмолочено зернових та зернобобових культур на 28,6% площ, які підлягають до збирання.

Валовий збір становить 1 мільйон 98 тисяч тонн, в той час, як профільний Департамент ОДА повідомляє про 1 мільйон 755 тисяч тонн.

Також за даними Мінагрополітики, збирання озимого ріпаку ще триває: наразі обмолочено майже 84% загальних площ. А от горох зібрано повністю, його урожайність цьогоріч становить в середньому більше 36 центнерів з гектара.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм