Хмельниччина закупила найбільше швидких серед регіонів України

Статті

У минулому році Хмельницька область закупила через систему «Prozorro» найбільшу кількість  автомобілів швидкої допомоги в Україні. Загальна їх вартість склала майже 72 мільйони гривень.

За інформацією “DOZORRO”, торік Хмельниччина придбала 36 спеціалізованих авто. З них 34 – у Хмельницькому обласному центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Ще по одному автомобілю придбали Ізяславська та Красилівська центральні районні лікарні. 

На другому місці Закарпатська та Київська області, які закупили по 35 медичних спецавтівок, на третьому Львівська – 31 швидка. Найменше у Вінницькій (1) та Луганській (6). У Кіровоградській, Одеській, Полтавській і Донецькій областях їх не купували взагалі.

Загалом в Україні за рік придбали більше спеціалізованих машин для медиків (836), ніж за чотири попередні роки разом (748). За даними аналітичного інструменту «Prozorro», бюджету таке поповнення автопарку лікарень обійшлося в понад 1,6 мільярда гривень.

Ще у квітні Кабмін дозволив купувати швидкі без аукціонів – лише звітуючи про договір за процедурою COVID-19. Втім, у  ДП «Медичні закупівлі України», яке нещодавно отримало офіційний статус централізованої закупівельної організації, вирішили провести попередній аналіз ринку в «Prozorro» за допомогою конкурентних процедур перед тим, як укладати прямі договори.

Таким чином було закуплено 416 швидких із всієї кількості в Україні, що дало можливість зекономити понад 120 мільйонів гривень. Надалі Міністерство охорони здоров’я планує розподіляти автомобілі по областях, частину з яких направлять і на Хмельниччину.

Згідно з аналізом «DOZORRO», в межах поодиноких закупівель замовникам не вдалося придбати спеціалізовані авто за такими ж вигідними цінами, як держпідприємству. Аналітики пояснюють це обсягом закупівель і відсутністю конкуренції – більшість машин придбали, укладаючи договір напряму без аукціону.

Тож закликають відмовитися у 2021 році від неконкурентних закупівель швидких, оскільки купувати їх через конкурентні процедури, як показує досвід МЗУ, набагато вигідніше та ефективніше.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм