Хмельниччина залишилася без вакцини від туберкульозу для новонароджених

Статті

У Хмельницькій області новонароджених виписують додому без щеплення для профілактики туберкульозу. Причина – відсутність вакцини БЦЖ.

В Хмельницькому обласному та міському перинатальних центрах для «ХМ-ІНСАЙД» повідомили, що востаннє такі щеплення робили наприкінці січня. А коли саме отримають нову вакцину – невідомо.

За словами Ірини Кондратюк,  заступниці начальника управління охорони здоров’я Хмельницької міськради, така ситуація зараз по всій країні.

«Процедура отримання вакцини тривала. Вона поступає в Україну централізовано, проходить сертифікацію, дозвіл на використання, всі супровідні документи. І тільки тоді за розподілом потрапляє у медичні заклади. Тож очікуємо її орієнтовно не раніше наступного кварталу», – зауважила посадовиця.

Цілком прогнозованою називає ситуацію з нестачею протитуберкульозної вакцини головний спеціаліст Департаменту охорони здоров’я Хмельницької ОДА Світлана Лукаш.

«Інформацію про ці проблеми отримали ще наприкінці 2020 року. У попередньої закінчився термін, а нову в Україну ще не завезли. Її забезпеченням  займається Міністерство охорони здоров’я», – каже чиновниця Департаменту.

Запевняє, що ті новонароджені, яким не встигли зробити щеплення в пологових закладах, будуть обов’язково доохоплені імунізацією у сімейного лікаря за місцем свого проживання.


Вакцина для профілактики туберкульозу БЦЖ (бацила Кальметта-Герена) – це жива вакцина, призначена для захисту немовлят і дітей молодшого віку проти найбільш важких форм хвороби, зокрема туберкульозного менінгіту.  Рекомендованим періодом для отримання першої дози вакцини є 3-5 день після народження. За наявності негативного Манту таке щеплення проводиться і дітям молодшого шкільного віку.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм