ХМЕЛЬНИЧЧИНОЮ ПОШИРЮЄТЬСЯ КОРОНАВІРУС ШТАМУ «ДЕЛЬТА»

Статті

На Хмельниччині продовжують фіксувати випадки захворюваності на небезпечний штам коронавірусу «Дельта». Наразі за останній тиждень його виявили у майже пів сотні осіб.

Про це в ефірі регіонального радіо повідомив виконувач обов’язків головний генерального директора ДУ «Хмельницький обласний центр контролю та профілактики хвороб» Микола Габрикевич.

Як писав ХМ-ІНСАЙД, перший випадок зараження коронавірусом штаму «Дельта» було виявлено в мешканки Кам’янець-Подільського району. Зараз же, за словами Миколи Габрикевича, «географія» його розповсюдження поширилась на всю область.

«Із тих 80 зразків біоматеріалів, які ми відібрали у червні, у п’яти випадках було підтверджено штам «Альфа» і в одному – «Дельта». Недавно наша лабораторія отримала тест-системи, за допомогою яких ми можемо проводити дослідження на визначення різних штамів. Так от, ми дослідили 45 відібраних зразків минулими вихідними, направили їх до столиці і практично у всіх них підтверджено позитивний результат. Тому наразі по Хмельниччині вже 46 випадків захворювання коронавірусом штаму «Дельта», – зауважив посадовець.

Уточнив, що ці випадки виявлено здебільшого у важких хворих з пневмонією, і які побували за кордоном.

«Хвилює те, що цей небезпечний штам циркулює на лише у Кам’янці-Подільському та районі, а й в Хмельницькому, у Шепетівці, Деражні, Ізяславі, Віньківцях», – додав Микола Габрикевич.

Він зауважив: штам «Дельта» несе загрозу через те, що витісняє інші штами, має коротший  інкубаційний період і людина важче його переносить. Відрізняється від інших тим, що у хворого може бути відсутній кашель, працює орган нюху,  але вражений орган слуху, кишково-шлунковий тракт і впливає на згущення крові, що й спричиняє важкі ускладнення.

Миколи Габрикевич закликає населення максимально вакцинуватися від COVID-19. І водночас дотримуватись усіх карантинних вимог. Каже:

«Зараз багато людей повертається з відпусток, незабаром масово святкуватимуть День незалежності, а згодом почнеться навчальний процес».

За даними Хмельницької ОДА, упродовж минулої доби виявлено 39 нових випадків захворювання на коронавірус. На лікуванні перебуває 452 особи, з цих 125 лікується стаціонарно. За добу динаміка рівня госпіталізації зросла з 12% до 22%. Завантаженість «ковідних»  ліжкомісць з киснем становить 12,4%.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм