ХМЕЛЬНИЦЬКА ІНФЕКЦІЙНА ЛІКАРНЯ ПЕРЕВАНТАЖЕНА ХВОРИМИ НА COVID-19. ЩО ДАЛІ?

Статті

Надскладна ситуація зі стаціонарними хворими на коронавірус  виникла на Хмельниччині вперше за весь період пандемії. Хмельницька інфекційна лікарня, яка наразі є єдиним медзакладом в області, куди госпіталізовують «ковідних», переповнена на 130%. І щодня сюди продовжують транспортувати важких пацієнтів з діагностованим COVID-19 та підозрами.

Лише учора їх надійшло понад два десятка. У реанімації на одне ліжкомісце – півтора пацієнта.

Керівниця лікарні Оксана Піддубна в ексклюзивному коментарі для «ХМ-ІНСАЙД» називає ситуацію проблемною, але контрольованою.

«Ми дійсно інтенсивно готуємося до напливу хворих. В області пішов прорив. Учора госпіталізовано 23 особи, 15 – з уже підтвердженим коронавірусом.  Хворих продовжують привозити з різних районів. Найбільше з міста Хмельницького – 22», – констатує Оксана Піддубна.

В цілому лікарня розрахована на сотню ліжкомісць. За оперативним планом при поширенні коронавірусного захворювання в області тут мають розмістити 200 пацієнтів. Проте, чи «потягнуть» таку кількість? Кажуть, будуть приймати рішення, коли на стаціонарі матимуть 150 хворих.

Уже на ранок сьогодні, 31 липня, в інфекційній лікарні було 118 хворих. Серед них 81 – з COVID-19. 76 пацієнтів з підтвердженою пневмонією. Є й інші ускладнення – міокардит, цукровий діабет.


Та чи не найголовніша проблема – перезавантаженість відділення інтенсивної терапії та реанімації.  Персонал реанімації, розрахованої на 6 ліжок, бореться за життя 9 надважких пацієнтів. Ще четверо – на підході.

Бракує й кисневої апаратури та лікарів.

За словами директорки закладу, настав той момент, коли необхідно діяти згідно з оперативним планом. А це означає, що при «другій хвилі» поширення захворювання в лікарні розгортається додаткова база.

«Ми звернулися до Департаменту охорони здоров’я ОДА, аби  уже на понеділок нам надали з кадрового резерву обласноі лікарні реанімаційний пост. Розраховуємо на декілька лікарів-анестезіологів та медсестер», – розповідає директорка лікарні.

Такий резервний пост розмістять на першому поверсі. Наразі тут усе готово до прийому пацієнтів. За оперативним планом, реанімація лікарні зможе надавати допомогу 14 хворим на COVID-19.


Сюди ж сьогодні з різних міських медзакладів додатково доставлено 3 апарати ШВЛ та 2 кисневих концентратори, ще 30 концентраторів мають власних. Майже всі хворі, зі слів медиків, потребують кисневої терапії.

Відкрили й додаткове відділення на третьому поверсі. Досі воно було «законсервоване» через необхідність проведення ремонтних робіт покрівлі.

«У цьому відділенні є всі необхідні умови для госпіталізації. А щодо ремонту покрівлі, то з міського бюджету обіцяють виділити кошти. Тож паралельно будемо ремонтувати і лікувати. Аби жодному хворому не відмовити», – запевняє Оксана Піддубна.

Додає: «Ситуація складна. Хворих більшає. Але ми поки справляємось».

За даними ОДА, наразі в Хмельницькій області зареєстровано 1159 лабораторно підтверджених випадків COVID-19. З них 69 – діти, 159 – медпрацівники.

Виявлено ще 14 нових випадків захворювання:

7 – м. Хмельницький

2 – Волочиський район

1 – Городоцький район

1 – Старокостянтинівський район

2 – Теофіпольський район

1 – Хмельницький район

На лікуванні перебуває 196 осіб.  Кількість летальних випадків в області – 24.  Одужали 939 осіб (81% від підтверджених випадків). Одужало ще п’ятеро: з міст Кам’янець-Подільський та Старокостянтинів, Красилівського, Полонського і Старокостянтинівського районів.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм