Ірина Верещук на Хмельниччині проінспектувала, як приймають переселенців

Статті

Сьогодні, 9 жовтня, на Хмельниччині з робочим візитом перебуває команда Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України на чолі з Віцепрем’єр-міністеркою Іриною Верещук. Урядовці проінспектували місця компактного проживання переселенців, поспілкувалися з багатодітними сім`ями, відвідали гуманітарний хаб.

Як повідомляв ХМ-ІНСАЙД, вранці у Хмельницький прибуло 52 осіб, евакуйованих із Куп`янського району Харківщини, переважно це – діти, маломобільні люди, вагітні. Супроводжувала їх команда Мінреінтеграції. Допомагають обласній владі у цьому гуманітарні організації, зокрема, сьогодні долучилися ЮНІСЕФ та БФ “Карітас”.

Загалом, на Хмельниччині нині проживає близько 103 000 людей, які рятувались від ворожих обстрілів. Попри це, як зазначила на брифінгу Ірина Верещук, за опалювальний сезон область планує розмістити ще щонайменше 17-20 000 переселенців, і до цього, каже, тут повністю готові.

Хмельниччина входить у перелік тих регіонів, які ми рекомендуємо для людей, що планують переїхати з Харківської, Херсонської, Запорізької, Луганської чи Донецької областей. І я хочу сказати дякую колективу ОВА за розуміння ситуації і системний підхід та відповідальність. Хочу подякувати всім мешканцям Хмельницької області, позаяк саме вони відрили свої серця, відкрили свої домівки для багатьох багатодітних родин. У нас сьогодні була зустріч з багатодітними родинами саме з ВПО, тобто по п’ять, по шість діток. Буває, що жінки самотужки зараз виховують п’ятеро і більше дітей. Є дитячі будинки сімейного типу, де опікуни приїхали з сімома і більше дітьми”, – наголосила віцепрем`єрка.

Посадовиця додала, що вражена масштабами і перспективами підтримки переселенців на Хмельниччині. Більше того, в регіоні розглядатимуть можливість не лише реконструкції житлових приміщень для поселення евакуйованих, а будівництва модульного житла.

Я знаю, що уряд Польщі готовий будувати, я знаю, що є інші уряди, які теж розглядають таку можливість. Також ми говоримо про спільні проєкти, коли, до прикладу, співфінансування з обласного або місцевого бюджету, навіть з інших бюджетів, до прикладу, Маріуполя, коли можуть реконструювати гуртожиткиЄ й іноземні партнери, які можуть долучитися. А Хмельниччина стане одним із пріоритетних майданчиків для цього. Тут комфортно, тут можна знайти роботу”, – сказала Ірина Верещук.

У рамках візиту віцепрем`єрка відвідала ще один прихисток, де з березня проживають понад три десятки вимушених переселенців, створений при одній із релігійних громад – Церква “Спасіння”. Як розповів пастор церкви Сергій Лучків, громада надає житло 26 дорослим та 5 дітям із Донеччини та інших постраждалих регіонів. Від початку перебування на Хмельниччині за рахунок коштів та благодійних пожертв прихожан для цих людей забезпечується безкоштовне харчування. А з ОВА для потреб вимушених переселенців громаді передали 50 ліжок, матраців, ковдр та подушок.

Крім того, Ірина Верещук побувала в Центрі “Я-Маріуполь”, який декілька місяців тому відкрився в обласному центрі. Під час спілкування керівник закладу Євген Мазур розповів, що оснащенням приміщень опікувалася Маріупольська міська рада, і загалом на ремонт та облаштування центру у Хмельницькому витратили 100 000 гривень. Зараз Центр функціонує за рахунок коштів благодійних та міжнародних організацій. Тут можна отримати психологічну, медичну, соціальну та юридичну допомогу, а також двічі на місяць – продуктові набори, раз на місяць – набір побутової хімії. Є і дитяча кімната.

Також Ірина Верещук обговорила з представниками тергромад і міжнародних громадських організацій питання розміщення людей, що прибувають в область.

Як зауважив начальник ОВА Сергій Гамалій, Хмельниччина – одна з областей, де з перших днів війни влада, громади, прості мешканці об’єдналися заради допомоги своїм співвітчизникам, що змушені були втікати з регіонів, де точилися бойові дії.

За сім місяців ми зустріли та прихистили понад 370 000 людей, постраждалих від російської агресії. Проведено величезний обсяг організаційної роботи, налагоджено комунікацію з волонтерами, пересічними громадянами та внутрішньо переміщеними особами. І головне, що всі ми чітко розуміємо, наскільки важливою в умовах війни є ця гуманітарна місія. Близько третини з усіх, хто приїхав, вирішили залишитися тут, і це один із найвищих показників серед усіх регіонів, які приймають вимушених переселенців. Вважаю, що це найкраща оцінка для наших зусиль, бо вона свідчить про те, що Хмельниччина стала для них справжнім домом”, – зазначив посадовець.

(З використанням матеріалів Хмельницької ОВА)

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм