Карту пунктів для ПЛР-тестування оприлюднили в Хмельницькій ОДА

Статті

Із 1 січня змінено алгоритм забору біоматеріалів для ПЛР-тестування: аналізи для виявлення коронавірусної інфекції відбиратимуть лише у спеціальних пунктах. У Хмельницькій області їх створено 83.

За інформацією Хмельницької облдержадміністрації, тестування пацієнтів з підозрою на COVID-19 буде здійснюватися на первинній ланці та на рівні амбулаторної допомоги.

«У 1-му кварталі цього року не буде пакету послуг для мобільних бригад, що беруть матеріал для тестування у пацієнтів з підозрою на ковід. Натомість Центри надання первинної меддопомоги створюють пункти тестування. Медики виїжджають до тих пацієнтів, які не можуть дістатися до пунктів самостійно», – зазначили в ОДА.

Для зручності мешканців Хмельниччини розташування таких пунктів нанесено на інтерактивну карту ТУТ. За її допомогою можна обрати найближчу адресу.

Окрім того, як наголошують в ОДА, якщо раніше тестували пацієнтів лише з симптомами COVID-19 та пневмонії, то зараз тестування на коронавірус будуть робити людям з ознаками гострої респіраторної вірусної інфекції (ГРВІ).

Відбір матеріалів для тестів ПЛР та їх транспортування у лабораторний центр МОЗ є безоплатним для пацієнта з підозрою на COVID-19.

До пакету первинної медичної допомоги також додали скринінгове обстеження: швидкий тест на антиген, результат якого можна отримати через 15 хвилин після тестування. Таке дослідження на визначення антигену SARS-CoV-2 проводитимуть:

– людям з підозрою на COVID-19,

– людям з симптомами тяжкого гострого респіраторного синдрому, інших ГРВІ або з ознаками пневмонії;

– пацієнтам, які підлягають плановій госпіталізації;

– особам, які були у тісному контакті з хворим на COVID-19 та тим, хто повернувся з регіонів, де зафіксовано масштабне розповсюдження COVID-19.

Нагадаємо, визначено коло осіб, до яких виїжджатимуть спеціалізовані мобільні бригади для забору матеріалів на дому.


СТАТИСТИКА COVID-19:

Станом на 11 годину сьогодні, 17 січня, в Хмельницькій області зареєстровано 42 394 лабораторно підтверджених випадки. Упродовж минулої доби виявлено 168 нових хворих.

На лікуванні перебуває 4 085 осіб: 572 лікується стаціонарно, 3513 – амбулаторно. Завантаженість ліжкомісць складає 31,66%.

Одужало 37572 особи (88,6% від підтверджених випадків), в тому числі упродовж попередньоі доби одужання підтверджено ще в 121 мешканця краю.

Внаслідок ускладнень через COVID-19 в області померло 737 осіб. Ще 3 летальних випадки зафіксовано учора: 59-річний чоловік з Волочиського району, 72-річна жінка з Теофіпольщини та 71-річна жінка з Ярмолинеччини.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм