“КОВІД” НА ХМЕЛЬНИЧЧИНІ НЕ ЗНИК, ПОЧАЛАСЬ ОСІННЯ ХВИЛЯ ЗАХВОРЮВАНОСТІ, – ГАБРИКЕВИЧ

Статті

На Хмельниччині, як загалом і по Україні, збільшується кількість хворих на коронавірус. Почалась осіння хвиля захворюваності. Про це на брифінгу повідомив Микола Габрикевич, генеральний директор Хмельницького обласного центру контролю та профілактики хвороб (ХОЦКПХ).

За період з 29 серпня до 4 вересня в Україні зафіксовано 16 155 випадків COVID-19. Ця цифра на понад 4 500 вища, аніж попереднього тижня. До закладів охорони здоров’я були госпіталізовані 3 868 громадян, з них 2 024 дитини.

Як повідомив під час брифінгу директор ХОЦКПХ, у Хмельницькій області за попередній тиждень зареєстровано 1 323 випадки COVID-19, що майже на 51 % більше, ніж з 22 до 29 серпня. До лікарень госпіталізовані 198 громадян.

Всього на території краю в стані готовності перебуває 25 закладів охорони здоров’я на 2 947 ліжок, передбачених для лікування хворих на COVID-19.

У червні в нашій області коронавірусом захворіли 194 людини (з них 16 дітей), в липні — 508 (з них 67 дітей), у серпні — 3 456 людей (з них 422 дитини).

“Мають місце випадки захворювання і серед вакцинованих, це 34,3 % від загальної кількості. Проте, перебіг захворювання у таких людей, переважно, легкий”, – зауважив Микола Габрикевич.

За його словами, щотижня в державі зростає кількість тестувань — на 10-15% і становить 78 700 на тиждень. У переважній більшості використовуються швидкі тести на рівні первинної ланки медичної допомоги.

 

“Ковід не зник, тому при появі симптомів ГРВІ важливо тестуватися. Вчасно зроблений тест допоможе стримати поширення захворювання, захистити ваших близьких і людей з груп ризику та зменшити навантаження на систему охорони здоровʼя. За минулий тиждень на Хмельниччині здійснили близько 8 000 тестувань. Але ще є час подбати про захист від COVID-19. Саме вакцинація захищає від важкого перебігу захворювання, ускладнень та летальних наслідків”, – наголосив посадовець.

Додав, що станом на 2 вересня в області від виконано 1 011 762 щеплення. Два щеплення отримали 463 673 особи, бустерну дозу — 62 250 громадян. Більш охоче на щеплення йдуть жінки — 55 %. Загалом, антиковідною вакцинацією охоплено майже 43 % населення області.

“Вакцини CORONAVAK в нашій області достатньо. Тому люди, віком 60+, котрі бажають вакцинуватися або зробити бустерну дозу, мають змогу це зробити”, – зазначив очільник обласного центру контролю та профілактики хвороб.

Він зауважив, що з міркувань безпеки під час воєнного стану на Хмельниччині центри вакцинації тимчасово не працюють. 93 пункти щеплень діють у закладах з надання первинної медико-санітарної допомоги. Щоби зробити щеплення необхідно спершу звернутися до свого сімейного лікаря або до будь-якої найближчої амбулаторії.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм