Медперсонал працює на виснаження, – керівник Славутської ЦРЛ

Статті

Славутська центральна районна лікарня переповнена хворими на COVID-19. Медперсонал працює на межі можливостей. В Хмельницькій облдержадміністрації ситуацію в цьому закладі вважають складною і додають, що при потребі пацієнти з цього регіону перенаправляються до Нетішинської СМСЧ-4 та Шепетівської ЦРЛ.

Станом на вечір 3 листопада, за даними ОДА, у Славутській ЦРЛ перебувало 76 пацієнтів із підтвердженим діагнозом COVID-19 та 30 – з підозрами. Кількість «ковідних» ліжкомість у цьому медзакладі  – 106.

«Шість важких пацієнтів у реанімаційному відділенні, троє – на апараті ШВЛ. З початку епідемії і до сьогодні захворіло 52 медичних працівники лікарні, подовжують хворіти – 31», – зазначила тимчасово виконувачка обов’язків головного лікаря Світлана Кузмінчук на нараді в голови міської громади Славути.

За її словами, основним питанням залишається під’єднання ліжкомісць до централізованої мережі постачання кисню, а саме – можливості кисневого забезпечення (розводки кисню) тих відділень, які наразі завантажені хворими.  

«За умови завершення ремонту інфекційного відділення, ми зможемо збільшити кількість ліжок для хворих на COVID -19 до 120. Лікарня спроможна надавати послуги, але все залежить від кадрового потенціалу, який уже сьогодні працює на виснаження», – каже Світлана Кузмінчук. – Дуже активно працюємо щодо кисневого забезпечення. Плануємо придбати ще 2 кріоциліндри, на жаль, у цьому є перешкоди – у Постанову Кабінету Міністрів України це не включено. Крім того, ми включили на перспективу необхідність у кисневій станції».

До сімейних лікарів – черги, чимало пацієнтів не можуть до них додзвонитися.  Міський голова Василь Сидор спитав про це головного лікаря Центру ПМСД Олега Гаврилюка. Той відповів, що теперішня ситуація дійсно складна, наразі  в закладі одночасно захворіло 4 лікаря, до цього часу – ще 8.

«Прийом хворих ведеться зранку до вечора. навантаження на сімейних лікарів, величезне, біля кабінетів по 40-50 людей, а тому відповідати на телефонні дзвінки у них просто немає фізичної можливості. Ми будемо робити все, що в наших силах», – зазначив керівник Центру ПМСД.

Окрім того, на межі сил працює мобільна бригада. У минулому місяці взяли 1200 біоматеріалів для ПЛР-тестів при нормі втричі менше.

«Наша мобільна бригада щоденно бере близько 100 ПЛР-тестів, хоча нам, відповідно до договору з НСЗУ можна взяти 400-450 на місяць. А ми в минулому місяці взяли 1200. Третина тестів – це тестування у приватних лабораторіях, люди самостійно тестуються. Як результат, стрімке збільшення коронавірусної статистики», – додав Олег Гаврилюк.

Ще одне питання, яке турбує славутчан, стосується кількості хворих, що одужали. Адже ця статистика за останні два тижні на території громади майже не змінилася. Пов’язують таку ситуацію з вказівкою Міністерства охорони здоров’я.

«За останні два тижні зафіксовано 345 випадків захворювання (майже половина від усієі кількості – ред.). Про яку виписку може йти мова, якщо в наказах МОЗ завізовано, що хворий в середньому лікується мінімум 14 днів. Через це і така мала статистика тих, хто одужав», – констатувала завідувачка районним відділенням ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» Тетяна Музалевська.

Наразі Славута, як і більшість регіонів Хмельниччини, залишається в «червоній» зоні епідемічної небезпеки. Тут встановлені найсуворіші карантинні обмеження.  Від початку пандемії в міській громаді лабораторно підтверджено COVID-19 у  840 осіб, внаслідок ускладнень померло 3 людей, одужали 132, а 705 подовжують лікуватися.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм