Мешканців Хмельниччини попередили про погіршення якості повітря: чи шкідливо це

Статті

Напередодні у багатьох містах України відмічалося погіршення якості повітря та зниження прозорості атмосфери. Небо набуло сірого і білястого відтінку, а сонячне світло стало більш тьмяним і слабким. Сьогодні “муть” над лісами й полями спостерігалась і на Хмельниччині. Тож, на тлі загрози ворожих обстрілів Запорізької АЕС, у соцмережах занепокоєні: чи це, бува, не радіація?

Синоптики заспокоюють: причиною такого ефекту стало атмосферне явище — імлаВ даному випадку причиною помутніння повітря став звичайний пил, який вітер пригнав до України з Прикаспійських степів.

Пильна імла не є якимось аномальним чи небезпечним явищем в Україні і повторюється у таких масштабах кілька разів на рік, якщо складаються сприятливі синоптичні умови. Жодної токсичності чи загрози здоров’ю людини імла не становить. У всякому разі, концентрація завислих частинок далека від критичної”, – пояснив кандидат географічних наук Ігор Кібальчич.

Зліва – супутниковий знімок території України із видимим вмістом пилу в окремих місцях

Найближчими днями синоптична ситуація над Україною не зміниться, тож ймовірно, що прозорість атмосфери залишиться зниженою, але приводів для занепокоєння у зв’язку з цим немає.

Щодо Хмельниччини, то за інформацією обласного центру гідрометеорологіїперевищень рівня радіаційного та хімічного забруднення немає. 

“Зафіксовано лише підвищений рівень концентрації пилу в повітрі. За минулу добу в ході вимірювань радіаційного фону на метеостанціях Хмельницької області не було зафіксовано перевищення допустимих значень”, – йдеться в інформації.

Станом на 9 годину 23 серпня радіаційний гамма фон (при нормі до 25 мкР/год) становить:

  • Хмельницький – 10 мкР/год,
  • Шепетівка – 11 мкР/год,
  • Кам’янець-Подільський – 12 мкР/год,
  • Нова Ушиця – 12 мкР/год,
  • Ямпіль – 11 мкР/год.

Водночас, у Головному управлінні розвідки Міноборони України повідомили, що окупанти обстрілюють золовідвали Запорізької ТЕС, щоб підняти хмари радіоактивного пилу.

Це місця складування золи, яка утворюється в процесі роботи теплових електростанцій. Ці відходи мають високу концентрацію отруйних речовин та рівень радіації, що мінімум в 2,5 раза перевищує природний фон. При висиханні утворюють пил, який здатен переміщуватися на значні відстані”, – зазначили в ГУР.

У відомстві додали, що моніторинг радіаційного фону, який здійснюється поблизу Запорізької АЕС, вказує на підвищення рівня радіації. А окупанти намагаються представити ці дані, як результати міфічних “обстрілів з боку ЗСУ”.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм