НА ХМЕЛЬНИЧЧИНІ ПОЧАЛИ ВІДСТОРОНЮВАТИ ВІД РОБОТИ НЕВАКЦИНОВАНИХ СОЦПРАЦІВНИКІВ, – ОДА

Статті

Від сьогодні, 9 грудня, набрав чинності наказ Міністерства охорони здоров’я про розширення переліку професій, для яких щеплення проти COVID-19 є обов’язковим. Зокрема, до освітян та працівників центральних і місцевих органів влади, які підлягають обов’язковій вакцинації, додаються співробітники соціальної сфери, реабілітаційних центрів, стратегічних об’єктів. На Хмельниччині деяких із них уже відсторонено від роботи.

Про це під час брифінгу нагадав перший заступник голови Хмельницької облдержадміністрації Сергій Тюрін.

За його словами, набирає чинності розширений перелік організацій, співробітники яких мають обов’язково щепитися проти COVID-19. Згідно з ним, до працівників освіти, центральних та місцевих органів влади додаються співробітники підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління центральних органів виконавчої влади, закладів соціальних послуг та соціального захисту для дітей, реабілітаційних закладів, стратегічних державних об’єктів (Укрпошта, «Укрзалізниця» та інші). Працівники цих установ, які не вакцинуються протягом періоду карантину, будуть відсторонені від роботи без збереження заробітної плати.

«Із таких закладів соціального спрямування у Хмельницькій області – це будинки-інтернати та психоневрологічні інтернати. Зокрема, у Дунаєвецькому психоневрологічному інтернатіна сьогодні відсторонено 9 працівників, у Кривчицькому психоневрологічному інтернаті – 6», – зазначив посадовець.

Також вимоги МОЗу стосуються закладів, що в підпорядкуванні служби у правах дітей ОДА: центр соціально-психологічної реабілітації «Щасливе дитинство» (місто Полонне), центр соціально-психологічної реабілітації «Подолянчик» (місто Хмельницький).

«По одній особі з цих закладів перебувають на лікарняному, вони підпадали під відсторонення. Після їх виходу на роботу, вони мають надати або відповідні довідки чи сертифікати щодо вакцинації, або прийматиметься рішення про їх відсторонення», – сказав Сергій Тюрін.

Щодо підпорядкованих Департаменту освіти, молоді та спорту ОДА, то до цієї категорії закладів входять: Хмельницький обласний центр соціально-психологічної реабілітації, обласний центр соціально-психологічної допомоги, обласний соціальний центр матері і дитини та гуртожиток для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського спілкування. В усіх них відсторонених від роботи, за словами спікера брифінгу, немає.

Також до переліку увійшли й підприємства та організації, які мають стратегічне значення для економіки держави, розташовані на Хмельниччині.

«Це – державні підприємства «Шепетівський ремонтний завод», «Красилівський агрегатний завод», «Новатор», «Завод точної механіки», «Хмельницькобленерго», «Дунаєвецький комбінат хлібопродуктів». Наразі в облдержадміністрації відсутня інформація [про відсторонених невакцинованих] щодо цих підприємств, оскільки вони звітують і підпорядковуються відповідним міністерствам», – зауважив Сергій Тюрін.

Нагадаємо, на Хмельниччині від роботи відсторонено менше відсотка освітян через відсутність щеплень.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм