НА ХМЕЛЬНИЧЧИНІ ПОДБАЮТЬ ПРО БЕЗПЕКУ ДІТЕЙ ПРИ ПРОХОДЖЕННІ МУЛЬТИПРЕДМЕТНОГО ТЕСТУ

Статті

Цьогоріч через війну для вступу у виші абітурієнти проходитимуть зовнішнє незалежне оцінювання за спеціальною спрощеною процедурою — мультипредметний тест (НМТ). Це онлайн-тест, що складатиметься з трьох блоків: українська мова, математика та історія України. Міститиме по 20 завдань з кожного блоку, на виконання яких відведено 120 хвилин. Саме про безпеку дітей під час цього процесу і мають подбати усі причетні на Хмельниччині структури.

Про це йшлося сьогодні на нараді в Хмельницькій обласній військовій адміністрації.

До обговорення долучилися директор Вінницького регіонального центру оцінювання якості освіти Геннадій Кузьменко, представники структурних підрозділів ОВА, Нацполіції та ДСНС, АТ “Хмельницькобленерго”, керівники освітніх підрозділів тих громад, на базі яких буде відбуватися НМТ.

Основна сесія НМТ, як зазначили в пресслужбі адміністрації, відбудеться з 22 липня до 4 серпня, у дві зміни: о 10.00 – І зміна; о 15.00 – ІІ зміна. Передбачено також проведення додаткової (16-20 серпня) та спеціальної (12-16 вересня) сесій.

Місця проведення не розголошуються задля безпеки. Проте в Департаменті освіти, науки, молоді і спорту ОВА повідомили, що на Хмельниччині створено 15 тимчасових екзаменаційних центрів на базі шкіл. Передбачається, що в центрі під час однієї зміни проходитимуть тестування 40 – 50 учасників, а загалом в області свою участь у тесті підтвердили понад 7 500 абітурієнтів.

Окрім технічних та організаційних питань, за словами заступника начальника ОВА Володимира Юр’єва,  особливе значення має безпека усіх учасників та залучених до проведення працівників, зокрема, у разі оголошення повітряної тривоги. Тому обов’язковою вимогою є наявність укриття в самому закладі чи поблизу нього.

У кожному центрі будуть присутні поліцейські та рятувальники. Вони проводитимуть відповідні інструктажі на випадок повітряної тривоги, оглядатимуть територію та приміщення, а також слідкуватимуть за дотриманням правопорядку. А в разі евакуації супроводжуватимуть до укриття та контролюватимуть, щоб всі вийшли з приміщень.

Також за необхідності будуть напоготові місцеві підрозділи екстреної медичної допомоги. Безперебійність постачання електроенергії в пунктах тестування контролюватимуть працівники “Хмельницькобленерго” та місцевих РЕМ, і в разі потреби нададуть генератори.

Підсумовуючи, Володимир Юр’єв висловив сподівання, що попри складну ситуацію в країні, освітяни області спільно з усіма службами продемонструють високий рівень підготовки до проведення НМТ. Тож, переконаний, що тестування відбудеться у спокійних та безпечних для його учасників умовах.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм