НА ХМЕЛЬНИЧЧИНІ ВІД АНТИКОВІДНОЇ ВАКЦИНАЦІЇ ВІДМОВИЛИСЬ 56% ОСІБ ПЕРШОЇ ЧЕРГИ

Статті

У Хмельницькій області згоду на щеплення дали лише 4 926 осіб з 11 198, які можуть бути вакциновані від COVID-19 під час першого етапу. Тобто, трохи більше 44%.

Про це сьогодні, 1 лютого, повідомила на брифінгу заступниця директора Департаменту охорони здоров’я Хмельницької ОДА Тетяна Косовська.

За її словами, в області проводиться відповідна робота з підготовки до імунізації від коронавірусного захворювання.

Тетяна Косовська (фото пресслужби Хмельницької ОДА)

Зокрема, визначені відповідальні особи в кожному закладі охорони здоров’я та їх функції, затверджено склад 26 мобільних бригад, крім центрів, що обслуговують порівняно невелику кількість населення: Сатанівського, Війтовецького, Смотрицького, Гуменецького, Наркевицького, Меджибізького, Чорноострівського та Шепетівського міського. На базі двох ЦПМСД міста Хмельницький створено по 2 мобільних бригади.

Також Тетяна Косовська розповіла, що на першому етапі вакцинації в області підлягають:

  • 155 працівників мобільних бригад (78 дали згоду),
  • 6 742 працівники лікувальних закладів, що надають стаціонарну медичну допомогу хворим на COVID-19 (дали згоду 2 653),
  • 70 працівників лабораторій, що проводять дослідження на COVID-19 (погодилися 22),
  • 776 працівників екстреної медичної допомоги (погодилися 147),
  • 1 906 осіб, що перебувають у спеціалізованих закладах системи соціального захисту (погодилися 1 335),
  • 1 539 працівників спеціалізованих закладів системи соціального захисту (дали згоду 691).

«Отже, з  11 198 осіб, що можуть бути вакциновані, дали згоду на проведення щеплення 4 926. На другому етапі можуть бути щеплені 67 435 осіб, вже дали згоду 16 119. Розрахунки щодо необхідної кількості вакцин для області направлені до МОЗ», – констатувала посадовиця Департаменту.

Додала, що наразі розглядається можливість поставки в Україну декількох видів вакцин, зокрема, Pfizer та AstraZeneca.

«В жодному разі не розглядається питання закупівлі вакцини російського виробництва. Більше того, вакцинація буде виключно добровільною», – наголосила Тетяна Косовська.

Зауважила, що є певні логістичні вимоги. Холодильне обладнання для зберігання вакцин з температурним режимом до -70С потрібне лише на національному рівні. П’ятиденний запас вакцин буде надходити на Хмельницьку обласну базу спецмедпостачання з вимогою збереження при температурі +2+8С.

«Вакцину щоденно отримуватимуть представники закладів і вона має бути використана протягом п’яти годин», – додала спікерка брифінгу.


Нагадаємо,
імунізація населення від COVID-19 відбуватиметься в п’ять етапів. Уряд затвердив Календарний план безкоштовної вакцинації на поточний рік. Спеціально підготовлені мобільні бригади на пунктах щеплень в закладах первинної ланки надання медичної допомоги працюватимуть стабільно упродовж двох років.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм