НА ХМЕЛЬНИЧЧИНІ ВПЕРШЕ ПРОВЕЛИ ОПЕРАЦІЮ ІЗ ТРАНСПЛАНТАЦІЇ ПЕЧІНКИ

Статті

Сьогодні, 24 грудня, вночі у КНП «Хмельницька обласна лікарня» бригадою хірургів-трансплантологів Національного інституту хірургії і трансплантології ім. Шалімова було здійснено першу трансплантацію печінки на Хмельниччині.

Про цю сенсаційну новину повідомив на своїй сторінці у Facebook голова Хмельницької ОДА Сергій Гамалій.

Зазначається, що пересадку проведено із залученням спеціалістів Хмельницької обласної лікарні Якова Цуглевича, Вадима Монастирського, Олексія Підмурняка,  Олександра Підмурняка, Костянтина Креньова,  Людмили Суходолі, Катерини Цехмістер, Інни Ярославської та за участі інтернів-хірургів.

За словами директора ХОЛ Якова Цуглевича, до цього впродовж двох років лікарнею було закуплено обладнання, потрібне для трансплантацій, на суму близько 9 мільйонів гривень. А лікарі-трансплантологи практично щотижня відвідували навчання та різноманітні тренінги в інституті ім. Шалімова.

У хворого, в якого було діагностовано смерть мозку і родичі дали згоду на взяття органів для трансплантації, вчора бригадою лікарів зі Львова з інституту Шалімова було здійснено вилучення органів. Операція із забору та трансплантації печінки іншому пацієнту, який цього потребував, тривала 12 годин. Це була важка, кропітка, відповідальна і злагоджена робота всього колективу.

«Пацієнт, якому пересадили печінку, почувається добре, вже розмовляє, всі життєві органи і системи працюють, його аналізи покращуються. Дякую директору інституту ім. Шалімова Олександру Усенку і його підопічним, та всьому колективу обласної лікарні за пророблену роботу! Сьогодні ви увійшли в історію!», – написав Сергій Гамалій.

Нагадаємо, Хмельницька обласна лікарня увійшла до пілотного проєкту МОЗ із правом трансплантації органів.

(Фото Олександра Підмурняка у Facebook)

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм