ПОЛІЦЕЙСЬКА РЕФОРМА НА ХМЕЛЬНИЧЧИНІ: ТРИ РАЙОННІ УПРАВЛІННЯ ТА ФРОНТЗОНИ ДЛЯ ГРОМАДЯН (СХЕМА)

Статті

На Хмельниччині запрацювала нова модель організації діяльності поліції. Про неї сьогодні під час пресконференції розповів начальник Головного управління Нацполіції в області Руслан Герасимчук.

За його словами, зміни в структурі територіальних підрозділів поліції пов’язані з новим адміністративно-територіальним поділом області, необхідністю створення єдиного безпекового простору та оперативного реагування на виклики, а також із забезпеченням максимальної доступності поліцейських послуг навіть у найвіддаленіших куточках області.

На підставі цієї моделі на території області з’явилися три районних управління — Хмельницьке, Кам’янець-Подільське та Шепетівське, відповідно до кількості адміністративних районів

«До її запровадження ми ретельно готувалися кілька місяців: вивчили оперативну обстановку, навантаження на кожного працівника, враховували протяжність територій, чисельність і густоту населення в районах. У результаті десь ми залишили відділи, як і було раніше, а десь створили відділення або сектор поліцейської діяльності», — розповів керівник обласної поліції.

Запевнив, що на якості та швидкості надання поліцейських послуг населенню це жодним чином не відобразиться, хіба тільки у кращому розумінні. Для комфорту громадян вже розпочато створення фронтзон в райуправліннях і окремих відділах поліції.

«Громадяни, які будуть приходити до поліції, отримуватимуть необхідні послуги в фойє приміщення, не піднімаючись вище першого поверху. Максимум за 20 хвилин вони зможуть отримати довідку, витяг, подати заяву тощо. Додатково буде створено дитячу кімнату», – пояснив очільник правоохоронців.

Руслан Герасимчук зауважив, що всі відділення поліції поділені на два типи: одні будуть мати у штаті слідчі підрозділи та карний розшук, а в інших залишиться лише дізнання та превентивні служби.

«Це пов’язано з тим, що злочини невеликої тяжкості тепер є кримінальними проступками, які можуть розслідувати поліцейські офіцери громади, дільничні та працівники ювенальної превенції. Тож не всі невеликі підрозділи потребують у своїй структурі кримінальну поліцію та слідство. Бо населення на тій території обслуговування в принципі небагато і криміногенна ситуація спокійна», – додав полковник поліції.

Відтак у структурі ГУ НП в Хмельницькій області функціонує:

•    3 районних управління поліції (Хмельницьке, Кам’янець-Подільське та Шепетівське); 

•    3 відділи поліції зі штатом до 100 осіб (у Волочиську, Летичеві, Старокостянтинові); 

•    6 відділень поліції зі штатом не менше 50 осіб без підрозділів слідства та карного розшуку (2 — у місті Хмельницький (на базі Хмельницького районного відділення поліції та об’єднаних Південно-Західного і Зарічанського ВнП), по одному — в містах Кам’янець-Подільський, Дунаївці, Славута та селищі Ярмолинці);

•    6 відділів поліцейської діяльності зі штатом понад 30 працівників та дислокацією підрозділів дізнання (в Городку, Красилові, Ізяславі, Нетішині, Полонному та Чемерівцях);

•    6 секторів поліцейської діяльності зі штатом до 30 осіб без підрозділу дізнання (у Білогір’ї, Віньківцях, Деражні, Новій Ушиці, Теофіполі, Старій Синяві). 

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм