Понад 11 тисяч фізосіб Хмельниччини звернулися по 8 000 гривень «карантинної» допомоги

Статті

Понад 11 тисяч фізичних осіб-підприємців та найманих працівників Хмельниччини, які вимушено пішли на «карантинні канікули», подали заявки на отримання 8000 гривень державної допомоги. А загалом по Україні подано 228 тисяч таких заявок.

Про це під час брифінгу повідомила керівниця Департаменту інформаційної діяльності, культури, національностей та релігій ОДА Інна Михайлова.

За її словами, крім того, в період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів Хмельницьким обласним центром зайнятості запроваджено надання одноразової матеріальної допомоги юридичним особам, які мають найманих працівників. Наразі вже на користь 3224 осіб зареєстровані звернення за такими виплатами на суму близько 11 мільйонів гривень.

«Грошову компенсацію фізичним особам-підприємцям та юридичним особам за найманих працівників з часткового безробіття під час дії карантину отримали вже 10 тисяч мешканців області на суму майже 60 мільйонів гривень», – зазначила Інна Михайлова.

Вона закликала підприємців активніше подавати заяви на призначення  матеріальної підтримки від держави, яку можна оформити до 31 грудня цього року.

Для цього необхідно створити заявку на порталі «Дія» або в аналогічному застосунку, авторизувавшись за допомогою Приват24, Monobank, або BankID НБУ.

ХТО МОЖЕ ОТРИМАТИ ДОПОМОГУ ВІД ДЕРЖАВИ

Розраховувати на матеріальну підтримку можуть ФОПи, якщо:

– станом на 31.10.2020 основний КВЕД віднесено до тих, стосовно яких вжито карантинні заходи;

– займаються діяльністю понад 3 місяці;

– сплатили ЄСВ не менше, ніж за три місяці у 2020 році;

– якщо не є одночасно найманим працівником.

Також матеріальну допомогу можуть отримати наймані працівники юридичних осіб або ФОПів, якщо:

– основний КВЕД належить до тих, стосовно яких вжито карантинні заходи;

– організація, у якій працює людина, нарахувала ЄСВ за III квартал 2020 року;

– середня заробітна плата найманого працівника не перевищує 30 тисяч гривень на місяць за III квартал;

– найманий працівник не працює за сумісництвом в організації.

Крім того, на сайті «Дія» вказано, якщо людина отримує пенсію та водночас є найманий працівником або ФОПом і не сплачує ЄСВ, а основний КВЕД чи КВЕД організації, у якій працює, віднесено до переліку тих, стосовно яких вживають карантинні обмеження, тоді пенсіонер також може отримати грошову допомогу.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм