Понад 3 тисячі безробітних додалося за місяць на Хмельниччині

Статті

Упродовж першого місяця цього року послугами Хмельницької обласної служби зайнятості скористалися 34 200 осіб, з них 20 200 мали статус безробітного. Лише у січні офіційно безробітними стали 3547 мешканців регіону.

За інформацією обласного центру зайнятості, за місяць вдалося працевлаштувати 743 особи, у тому числі й 469, які перебували на обліку як безробітні. Ще 157 громадян залучали до громадських та інших робіт тимчасового характеру.

«У січні в нашій базі даних налічувалось 2 800 вакансій, 1300 з них були актуальними. Але на одну вакансію претендували 14 безробітних. Завдяки співпраці між роботодавцями та службою зайнятості 24% вакансій було укомплектовано», – констатували в обласному центрі зайнятості.

Зауважили, що стійким попитом продовжують користуватися професії сфери торгівлі та послуг, переробної промисливості, транспорту. Затребувані менеджери (управителі) в усіх сферах економічної діяльності, бухгалтери, економісти та інженери з досвідом роботи, середній медичний персонал.

Крім того, існує потреба в робітниках найпростіших професій — підсобні робітники, прибиральники, двірники, вантажники та інші.

Аби забезпечити професійно-кваліфікаційний рівень шукачів роботи вимогам роботодавців, за направленням центрів зайнятості 170 осіб проходили професійне навчання.

Станом на 1 лютого кількість зареєстрованих безробітних становила 18 500 осіб, фінансову допомогу від держави отримують 16 600 осіб. Серед усіх облікованих 55,2% – жінки, 32,9% – молодь віком до 35 років, 12,2% – особи, які мають додаткові гарантії щодо сприяння у працевлаштуванні. Більше половини тих, хто втратив роботу, мешканці сільської місцевості.

Нагадаємо, безробітні особи, які перебувають на обліку в центрах зайнятості Хмельниччини, мають можливість стати патронатними батьками.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм